zasul zemeljski plaz, pričakujejo poslabšanje, saj je ogled plazišča pokazal, da je nad žariščem plazu še veliko materiala, ki lahko vsak čas zdrsi proti dolini. Ponoči do novega plazenja in rušilnega vodnega vala, ki so se ga v štabu za zaščito in reševanje najbolj bali, k sreči ni prišlo. Kljub temu, da so padavine prenehale, so čez noč preselili deset družin iz hiš v neposredni bližini Soče v naseljih Čezsoča, Log Čezsoški in v okolici Žage. O pogrešanih osebah ni nobenih novih informacij, vse manj upanja in verjetnosti pa je, da so preživele naravno katastrofo. Na upravi za zaščito in reševanje ljudem svetujejo, naj se brez potrebe ne odpravljajo v dolino Koritnice. Akcija, s katero naj bi ugotovili vzroke in posledice nesreče ter sprejeli ustrezne ukrepe o tem, kako pristopiti k reševanju in sanaciji posledic plazu, je v teku od zgodnjih jutranjih ur. Strokovnjaki z različnih področij, ki si s pomočjo helikopterjev ogledujejo teren, se bodo danes v okviru posebne komisije dogovorili o prednostnih ukrepih in nalogah, s katerimi naj bi še dodatno poskrbeli za varnost prebivalcev prizadetega območja in se skušali uskladiti glede poteka sanacije hude naravne nesreče.
Ponoči je v hotelu Alp v Bovcu naravne smrti umrla starejša prebivalka iz Čezsoče, ki je bila že dlje časa bolna. Šest pogrešanih v katastrofalnem zemeljskem plazu še vedno iščejo, upanje na njihovo rešitev pa je vedno manjše. Reševalci so z območja Strmca, Loške Koritnice in Loga pod Mangartom že evakuirali vse prebivalce, štirje prebivalci iz Strmca pa so na lastno željo ostali na svojih domovih. Štulc je zatrdil, da so omenjeni prebivalci na varnem območju. Prizadeto območje je že obiskal
predsednik DZ Borut Pahor, ki je županu Bovca sporočil odločitev vseh vodij poslanskih skupin, da želi DZ, kolikor je v njegovih moči in pristojnosti, pomagati prizadetim prebivalcem. Obisk v Bovcu je potrdil tudi predsednik države Milan Kučan, ki bo prizadete Ložane obiskal v popoldanskih urah. Napovedan je tudi obisk obrambnega ministra Janeza Janše. V reševalno akcijo so se poleg gasilcev in različnih reševalnih služb vključili tudi helikopterji policije in vojske, ki so evakuirali 16 oseb. Skupaj so evakuirali že 80 prebivalcev, nameravajo pa evakuirati še 400 prebivalcev vasi Čezsoča, Log Čezsoški in Podklopca. Pripadniki civilne zaščite poleg tega pregledujejo vse hiše do Kobarida, ki stojijo v bližini Soče, saj bo mogoče potrebna evakuacija tudi v tem predelu.
Obrambno ministrstvo je po nesreči za potrebe prizadetih prebivalcev občini Bovec ponudilo v uporabo stanovanje ministrstva na tem območju. Prva finančna sredstva za pomoč evakuiranim prebivalcem je že nakazalo ministrstvo za delo, v pomoč prizadetim pa se je s šestimi milijoni tolarjev vključil tudi Rdeči križ Slovenije in Karitas iz Kopra. Obe organizaciji pozivata ljudi, ki lahko pomagajo, da prispevajo denarno pomoč na žiro računa: 50101-678-51579, sklicna številka 4007, s pripisom "za prizadete pod Mangartom" ali 51800-620-336 00 11500-1120, s pripisom "Posočje 2000".