Tvitanje je za nekatere postalo povsem samoumevno. Vse več uporabnikov preko računalnika ali svojih tako imenovanih pametnih napravic s svetom brez zadržkov deli svoja občutja, ideje, opazke, komentarje, kritike, pohvale in druge stvari. Ob veliki vnemi po tovrstnem izražanju marsikdo med njimi objavi tudi kaj takega, česar ne bi smel. Angleški The Telegraph je objavil spisek petih stvari, ki jih človek na Twitterju ne bi smel nikoli objaviti.
Gole fotografije
Z objavami na Twitterju si je pred časom hudo zagrenil življenje obetaven newyorški demokratski kongresnik Anthony Weiner. 21-letni študentki je poslal fotografijo nabrekline v svojih spodnjih hlačah. Dejanje je sprva zanikal, po več kot tednu dni pa priznal. Priznal je celo to, da je takšne fotografije v preteklih treh letih pošiljal šestim ženskam. Žena mu je sicer oprostila, a je izgubil stolček v kongresu in tudi vse možnosti, da postane župan "velikega jabolka". Kot poročajo angleški medij, naj bi svoje početje ponovil. Dani nasvet ne velja za estradnike, saj je to zanje obvezna strategija trženja.
Grožnje, da boste razstrelili letališče
"Presneto! Letališče Robin Hood Airport je zaprto. Dam vam teden dni časa, da zadevo uredite, sicer bom letališče razstrelil!" je jezo ob odhodu na težko prislužen dopust leta 2010 prek Twitterja izrazil Paul Chambers. Čez teden dni je na njegovo objavo naletel neki predstavnik letališča in zadevo prijavil. Po odmevnih tožbah, sojenju in pritisku javnosti je sodišče na koncu nesrečneža vendarle oprostilo. Če bi vedel, kako veliko sitnosti bo imel zaradi objave, Chambers tega gotovo ne bi nikoli objavil.
Priznanje, da ste povozili kolesarja
Pred dobrim letom dni je 22-letna Emma Way na ulicah Norfolka z avtomobilom zbila kolesarja. Pri tem se ni ustavila, pač pa v paniki odpeljala s kraja nesreče. Pozneje je tvitnila: "Definitivno sem danes s kolesa zbila kolesarja. Prav mu je, saj ne plačuje davka za uporabo cest!" Njena objava je pritegnila pozornost novinarjev državne televizije, ki so zadevo javno objavili. Stekel je postopek, prejšnji mesec pa je bila za nečloveško potezo tudi obsojena.
Oglaševanje na račun krvavih spopadov
Leta 2011 je precej nespametno potezo izvedel modni oblikovalec Kenneth Cole. Krvave proteste v Egiptu, kjer je umrlo najmanj 800 ljudi, je uporabil za neslano promocijo svoje znamke. "Na milijone ljudi se tare v Kairu. Širijo se govorice, da so slišali za našo novo kolekcijo oblačil, ki so na voljo na spletu," je zapisal. Z nespametno objavo je izgubil veliko strank.
Nikar ne žalite svojega šefa
Kot zadnjo usodno napako so v angleškem časniku navedli žaljenje šefa. Tega ne bi smeli storiti niti anonimno, saj vas lahko varnostno-obveščevalne agencije še vedno razkrinkajo, še posebno če delate v ustanovi, kot je Bela hiša, pravijo. Prav to se je zgodilo uradniku Jofiju Josephu, ki je leta 2012 anonimno blatil člane Bele hiše. Med njimi je bila tudi Hillary Clinton. Ostal je brez službe.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.