
Kot je zapisano na univerzitetni listini, se sme papež odslej imenovati "Janez Pavel Veliki".
Papež je prejel čestitke italijanskega predsednika Carla Azeglia Ciampia, ki je dejal, da "svet posluša njegovo besedo" in da je še posebej pomemben papežev nastop za mir in njegov boj proti revščini ter zatiranju ljudi po vsem svetu. Nove simpatije pa si je papež pridobil s svojo kritiko vojne v Iraku.
Po besedah vatikanskega tiskovnega predstavnika Joaquima Navarro-Vallsa naj bi bil papež dobrega zdravja, pohvalil pa je tudi njegovo delovno vnemo: "Delo, ki ga je potrebno opraviti, opravi sveti oče hitreje kot normalen človek, ki je 20 let mlajši od njega."
Ob rojstnem dnevu se je papežu na maši v nabito polni baziliki Sveta Petra, med katero je dva Italijana in dva Poljaka posvetil v svetnika, v Vatikanu pridružilo na tisoče njegovih poljskih sonarodnjakov. Med mašo je papežu, ki je v baziliko prispel na posebnem vozičku, v latinščini čestital eden njegovih najtesnejših sodelavcev, kardinal Joseph Ratzinger, kar je sprožilo navdušen aplavz večtisočglave množice.
Papež, ki bo jeseni obeležil 25-letnico vodenja Vatikana, sicer boleha za parkinsonovo boleznijo in težko hodi. Zahvaljujoč novim zdravilom pa se mu je stanje precej izboljšalo, tudi njegova izgovorjava je bolj jasna.
Papež je že 264. papež v zgodovini katoliške cerkve, le trije pred njim pa so bili na tem položaju dlje od njega.
Kljub visoki starosti pa se papež ni odpovedal obiskom v tujini. Junija se bo tako podal na svoje že stoto potovanje, obiskal pa bo Hrvaško.