Orici uvodna etapa na italijanski pentlji

Belfast, 09. 05. 2014 21.15 |

Kolesarko moštvo Orica Greenedge je slavilo na premierni etapi 97. dirke po Italiji, rožnato majico vodilnega pa je oblekel Kanadčan Svein Tuft. Na 21,7 km dolgem moštvenem kronometru v Belfastu na Severnem Irskem je drugo mesto zasedlo moštvo Omega Pharma-QuickStep, tretje pa moštvo BMC.

Ekipa Astane je osvojila drugo mesto na moštvenem kronometru.
Ekipa Astane je osvojila drugo mesto na moštvenem kronometru. FOTO: Damjan Žibert

Na letošnji italijanski pentlji, ki se je začela na Otoku, nastopajo štirje slovenski kolesarji. Najbolj se je izkazala Astana, kjer kolesarita Borut Božič in Jani Brajkovič, ki je zasedla šesto mesto (+0:38). Giant-Shimano Luke Mezgeca je osvojil deveto mesto (+0:56), Lampre Jana Polanca pa 17. mesto (+1:20).

V soboto bo na sporedu 219 km dolga krožna dirka s startom in ciljem v Belfastu.