Včerajšnje neurja, nalivi in ponekod tudi toče so največ težav po podatkih republiške uprave za zaščito in reševanje povzročili v Ljubljani. Prestolnico je namreč neurje s točo zajelo že v popoldanskih urah, ko je voda zalila nekaj kleti na območju središča mesta, toča pa je povzročila veliko škode na osebnih vozilih, nekaj pred polnočjo pa je Ljubljano še enkrat zajelo močno deževje s točo. Tokrat je zaradi zamašenih odtočnih kanalov voda zalila več kleti v stanovanjskih objektih, vdrla pa je tudi v kletne prostore kliničnega centra in porodnišnice ter zalila podhod na železniški postaji in gostinske lokale v njem.
Neurje, ki se je ponoči razbesnelo na Gorenjskem, na območju Ljubljane in na Dolenjskem je povzročilo več škode in nevšečnosti. Na Bledu je padlo kar deset centimetrov toče, tako da so bile poškodovane številne strehe hiš in avtomobilov.
Neurje s točo pa se je nad Ljubljano razbesnelo že v sredo popolne. Kot je povedal Brane Gregorčič, vodja prognoze na Agenciji RS za okolje, je dež, pomešan s točo padal nad ožjim središčem Ljubljane, nevihtni oblak pa se je nato pomikal v smeri proti Grosuplju in naprej proti Dolenjski.
Kot je še dejal Gregorčič, se je nevihta razvila tudi na območju vzhodno od Snežnika ob slovensko-hrvaški meji. Šibkejše nevihte pa so bile tudi na Koroškem in v okolici Maribora.
Nevihta s točo nad Ljubljano je nastala v pol ure. V poletnem času skoraj ob vsaki nevihti obstaja možnost, da bo padala toča, je še dejal Gregorčič. Na Centru RS za obveščanje so povedali, da je bilo zaradi neurja na območju prestolnice zamašenih nekaj odtočnih jaškov, gasilci pa so že na terenu in odpravljajo nevšečnosti.
Podobne težave so imeli tudi v Zasavju, Posavju in na Gorenjskem. Največ težav je vreme povzročilo na Jesenicah, v Radovljici, Kranju, Hrastniku, na Senovem in v Brestanici v občini Krško, nekatera območja v brežiški občini pa je zajela toča v velikosti oreha. Ta je prizadela pridelke vse od Arnovih sel preko Artič, Globokega in Kapel do Dobove.
Vsi nasadi, poljščine in vrtnine so v tem pasu popolnoma uničeni. Hudo prizadeta je vinska trta, od sadja, ki ga je prizadela velikonočna pozeba, pa ne bo ostalo praktično nič. Plodovi jabolk, ki so utrpeli tudi po 20 udarcev toče, bodo začeli gniti, kar pa bo še ostalo, bo zgolj za industrijsko rabo. Poškodovan je tudi rodni les, zato se bodo posledice včerajšnje toče na sadnem drevju poznale tudi prihodnje leto.
Močne padavine so poškodovale tudi cestišča, na katerih so ostali nanosi zemlje in blata, voda je zalila več dvorišč in kleti, razrita pa so tudi kmetijska zemljišča. V Brežicah že od jutra zbirajo informacije o nastali škodi, aktivirali pa so tudi komisijo za ocenjevanje. Z zbranimi podatki bodo seznanili državno komisijo ter predlagali sanacijske ukrepe.
Pozno popoldne je toča zajela tudi celjsko območje, predvsem občine Ljubno ob Savinji, Nazarje, Mozirje, Vransko in Žalec. Med nalivom je padala toča v velikosti lešnika, zato je bil močno oviran promet na avtocesti Vransko - Žalec. Na območju Žalca, Šempetra in Polzele pa je zaradi obilnih padavin voda zalila kletne prostore več poslovnih in stanovanjskih objektov. Velik požar, ki ga je zanetil udar strele, je izbruhnil v Vinski gori v občini Velenje, in sicer na gospodarskem poslopju s silosi, na katerem je ogenj popolnoma uničil ostrešje poslopja, 30 nakladalk sena, puhalnik in obračalnik, živino pa so pravočasno rešili. Požar, ki ga je pogasilo sto gasilcev, je po prvih ocenah povzročil za tri milijone tolarjev gmotne škode. V kraju Vrbno v občini Žalec pa je udar vodne strele na stanovanjski hiši porušil zgornji del dimnika in poškodoval telefonske in televizijsko instalacijo.