Kljub temu se je kolegij slovenjgraške bolnišnice odločil, da bodo Petka premestili v oskrbo v ljubljanski klinični center, je povedal direktor bolnišnice Slovenj Gradec Vladimir Topler. Dodal je, da so to odločitev sprejeli z namenom, da mu zagotovijo najboljšo zdravstveno oskrbo, s katero bi odpravili vse nastale poškodbe.
Sicer pa so se številnim včerajšnjim protestom zoper fizičen napad na predstavnika sedme sile danes pridružili tudi predsednik Milan Kučan, Zveza svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS), International Press Institute (IPI) - društvo za medije Slovenije in Območni policijski sindikat Podravja, ki so takšno dejanje najostreje obsodili.
Predsednik republike Milan Kučan je v današnjem pismu urednici dnevnika Večer izrazil zgroženost ob nasilju nad Mirom Petkom in solidarnost s protestom novinarjev ob tem dogodku. Poškodovanemu novinarju je predsednik zaželel čim prejšnje okrevanje, v nadaljevanju pa je zapisal, da ta žalostni primer opozarja na vedno nove poskuse, da bi posamezniki nasilno obračunavali z drugimi, namesto da bi pravico iskali po poteh pravne države, če menijo, da so zanjo prikrajšani.
V ZSSS menijo, da se nepravilnosti pogosto začno reševati šele takrat, ko o njih poročajo novinarji oz. mediji. Tudi Petek je razkrival takšno nepravilnost, so zapisali v sindikalni zvezi in dodali, da ne morejo razumeti, da so tisti, ki jim ni bilo všeč njegovo pisanje, uporabili raje brutalno silo, namesto moči besede in argumentov. Po prepričanju ZSSS fizični napad na Petka, ki se je zgodil v dneh, ko v parlamentu razpravljajo o predlogu zakona o medijih, pomeni tudi napad na celotno svobodno in neodvisno novinarstvo.
Tudi v IPI menijo, da obračunavanje z novinarjem, poleg ogrožanja svobode izražanja ter angažiranega in raziskovalnega novinarstva, pomeni tudi grožnjo neodvisnosti novinarstva nasploh. Zato društvo pristojne organe poziva, da čim hitreje raziščejo okoliščine dogodka in preprečijo takšne pojave.
Podobno stališče je zavzel Območni policijski sindikat Podravja, ki je prepričan, da prav novinarji velikokrat odkrijejo pomembne aktualnosti, za katerimi se skrivajo takšne ali drugačne nepravilnosti in s takim ravnanjem bistveno pripomorejo k odkrivanju kriminalnih dejanj, zato je za marsikaterega posameznika raziskovanje novinarjev neprijetno. Po mnenju podravskega policijskega sindikata je novinarjem zato potrebno zagotoviti ustrezno zaščito. Ob tem so še izrazili prepričanje, da bodo njihovi kolegi storili vse, da odkrijejo krivce dejanja.