TikTokov lastnik ByteDance je na Kitajskem izdal podobno aplikacijo, ki se imenuje Douyin in je na voljo v kitajskem jeziku. Tudi ta aplikacija je na Kitajskem izjemno priljubljena in se uvršča v sam vrh po številu prenosov. Čeprav se na prvi pogled morda zdi, da gre za isto aplikacijo, le v drugem jeziku, je med njima vendarle kar nekaj razlik, poroča BBC.
Aplikacije, ki so v lasti Facebooka, prva mesta na lestvici zasedajo, že odkar so leta 2018 pričeli izvajati raziskavo. Od drugega do petega mesta so se tako pričakovano razporedile aplikacije giganta družbenih omrežij Marka Zuckerberga – Facebook Messenger, Instagram, WhatsApp in Facebook.
Lani je takratni predsednik Donald Trump izdal ukaz, s katerim je prepovedal nove prenose aplikacije TikTok v ZDA. Trumpova vlada je namreč trdila, da TikTok predstavlja tveganje za nacionalno varnost, saj naj bi imela kitajska vlada dostop do podatkov uporabnikov aplikacije. Podjetje je obtožbe večkrat zanikalo.
Težavo so želeli rešiti tako, da bi matična družba ByteDance del svojega posla prodala ameriškemu tehnološkemu velikanu Oracle in trgovski verigi Walmart. Trump je dogovoru dal zeleno luč, vendar ga kitajska vlada ni odobrila.
Ko je januarja mesto predsednika ZDA prevzel Joe Biden, je umaknil Trumpov ukaz, poleg tega pa je podjetje začelo iskati nove načine za privabljanje uporabnikov v ZDA.
TikTok začel preizkušati funkcijo "stories"
Prejšnji teden naj bi TikTok začel preizkušati novo funkcijo, "stories" oz. zgodbe, pri kateri bi posnetek – podobno kot na Snapchatu, Facebooku in Instagramu – po določenem času izginil. Zgodbe na TikToku bi tako uporabnikom omogočile, da določen videoposnetek objavijo za zgolj 24 ur. Možnosti objave "zgodbe" so začeli raziskovati, potem ko se je WhatsApp odločil za funkcijo, ki izbriše fotografijo ali videoposnetek, potem ko ga vidi prejemnik.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.