Vse skupaj se je začelo na faksu, pripoveduje Ema. "V bistvu ideja je prišla tako, da sem ves čas mojemu fantu razlagala razne zanimivosti iz sveta medicine in zdravja, ker je meni to zelo všeč. Njemu je bilo to zanimivo, da je predlagal, da poskušam narediti profil, da vidim, če ljudi tudi to zanima." Izkazalo se je, da se res radi naučijo česa novega.
S sledilci pa ne deli več le novih, navdušujočih dognanj s faksa, ampak odgovarja tudi na njihove želje. Najbolj jih zanima ginekologija, ugotavlja. "Mi je pa tudi všeč, da se ljudem približa to, da imajo v svojih rokah moč in da tudi oni nekaj razumejo. Da niso odvisni samo od zunanjega sveta, ampak da že sami razumejo kaj o sebi."
Njeni profili na družbenih omrežjih imajo že precejšen doseg. Dobrih petnajst tisoč sledilcev na Tiktoku in sedem tisoč na Instagramu. "Glede na to, kaj se dogaja, grem malce bolj proti smeri 'influencerstva'. Se pa jaz ne poistovetim s tem. To ni moja želja. Moja želja je res ostat izobraževalno usmerjena, da je lahko vse, kar povem, verodostojno."
In zdi se ji dobro, da bi bilo v poplavi dezinformacij in teorij zarot z znanostjo podprtih vsebin tudi na družbenih omrežjih čim več. Tudi s pomočjo zaposlenih v zdravstvu. "Zdi se mi, da zadnje čase, zadnjih nekaj let, medicina nima dobrega slovesa v medijih in družbi. In to ji moramo vrniti, ker ni fer. Želim si tudi, da bi čez te videe lahko povedala, da so za vsakim delom ljudje, ki se res trudijo in dajejo svoja življenja, da pomagajo drugim."
Trenutno obiskuje 6. letnik, nadaljevala pa bo v družinski medicini, saj se ji zdi najbolj celostna in omogoča dolgoročen odnos s pacientom. Zgodbe o slabih pogojih dela in preobremenjenih zdravnikih je zato ne odvračajo. Veseli jo, ko ji kak sledilec sporoči, da se je zaradi njenih objav njegovo navdušenje nad študijem medicine le še okrepilo.
KOMENTARJI (79)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.