Ko so njeno velikost znanstveniki skušali postaviti v "zemeljsko" perspektivo, so dejali, da bi bilo njeno iskanje s površja Zemlje videti približno tako, kot če bi na Luni skušali opaziti krof.
Sestrska 'pošastna' črna luknja
Odkritje supermasivne črne luknje v naši Galaksiji prihaja tri leta po tem, ko je EHT objavil sploh prvo sliko črne luknje, vendar so se takrat osredotočili na središče galaksije Messier 87 (M87), ogromne galaksije v ozvezdju Device. 'Pošastna' črna luknja je trimilijonkrat večja od Zemlje, od nje pa je oddaljena 55 milijonov svetlobnih let. Tudi njen premer je ogromen, znaša več od našega celotnega osončja.
"Objavljena je bila najbolj podrobna slika česarkoli, kar smo do zdaj posneli. In to že samo po sebi nekaj pove. Namreč resolucija te slike in podrobnosti, ki jih vidimo, so takšne, kot recimo, če bi iz Ljubljane opazovali milimeter ali celo manj veliko zrno v New Yorku," je takrat za našo televizijo pojasnjeval profesor Tomaž Zwitter s Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.