Astronavtka Liu Jang je tako povedala, da ima na misijo in vesoljsko postajo Tiangong nepozaben spomin in da je navdušena nad vrnitvijo v domovino. Poleg Jangove posadko sestavljajo še Cai Šudže in poveljnik Čen Dong.
V vesolje so astronavti odšli v začetku junija, tam so nadzorovali zadnjo fazo gradnje vesoljske postaje Tiangong. Na Zemljo so se vrnili 4. decembra, ko so pristali v Notranji Mongoliji. Astronavte je ob pristanku pričakalo osebje, ki jim je pomagalo izstopiti iz izhodne kapsule.
Na svoji misiji so astronavti tako nadzorovali prihod drugega in tretjega modula za postajo Tiangong in izvedli tri vesoljske sprehode, s katerimi so preizkušali nove prispele objekte. Srečali pa so se tudi z novo posadko, ki je na postajo Tiangong prispela konec novembra in bo nasledila delo posadke Šendžou 14. Nova ekipa bo v vesolju prav tako ostala predvidoma šest mesecev.

Druga posadka je v vesolje odšla z vesoljskim plovilom Šendžou 15, vzletela pa je z izstrelišča Džiučuan na robu puščave Gobi. Na krovu plovila so tajkonavti Fej Džunlong, Deng Čingming in Džang Lu.
Kitajska je v prizadevanjih, da bi v vesolju dohitela ZDA in Rusijo, v svoj vesoljski program v zadnjih letih vložila milijarde evrov. Njene vesoljske ambicije je deloma okrepila tudi ameriška prepoved kitajskega sodelovanja na Mednarodni vesoljski postaji (ISS) zaradi domnevnega pomanjkanja preglednosti kitajskega vesoljskega programa.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.