Šlo je za strežnike, ki temeljijo na Intelovih čipih Itanium. Te je Intel razvijal skupaj s HP. Oracle je leta 2011 sporočil, da so tem čipom šteti dnevi in da ne bo več delal programov zanje. HP je takoj vložil tožbo z utemeljitvijo, da ni pomembno, kaj misli Oracle, ampak je pomembno, da je podpisal pogodbo, od katere je samovoljno odstopil.
Sodišče je leta 2012 Oraclu naročilo, naj se drži pogodbe, vendar pa HP trdi, da je bilo že prepozno, ker so stranke po objavi Oraclovega mnenja že izgubile zaupanje v čipe Itanium.
HP je spet tožil in sodni proces, ki je v San Joseju v Silicijevi dolini trajal mesec dni, se je končal z novim porazom Oracla. Podjetje je pred nedavnim izgubilo tudi tožbo proti Googlu oziroma njegovemu krovnemu podjetju Alphabet zaradi avtorskih pravic, v kateri je zahtevalo devet milijard dolarjev odškodnine.
Odvetniki Oracla so sporočili, da se bodo pritožili, ker se je zdaj že na dveh sodnih procesih jasno pokazalo, da se je čipom Itanium iztekala življenjska doba, kar je HP, ki se je vmes razdelil na dve podjetji, skrival pred strankami.
Znanost in tehnologija
Oracle mora HP plačati 3,1 milijarde dolarjev odškodnine
San Jose, 02. 07. 2016 10.44 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA
Komentarji
4
Kalifornijska porota je odločila, da mora snovalec programske opreme Oracle proizvajalcu računalnikov Hewlett Packard (HP) plačati 3,1 milijarde dolarjev (2,8 milijard evrov) odškodnine, ker je odstopil od pogodbe za programe za strežnike HP. Oracle je napovedal pritožbo.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.