
Aktivisti in nekaj podjetnikov zato menijo, da bi bilo treba to spremeniti in tudi prehrano za hišne ljubljenčke narediti trajnostno, piše focus.de.
Peščica novoustanovljenih podjetij, kot je Yora, si je tako zadala cilj spremeniti prehranjevalne navade hišnih ljubljenčkov. Yora že od leta 2015 ponuja alternativno hrano za hišne živali na osnovi insektov in jo zdaj prodaja v več kot 20 državah, poroča Bloomberg. Po besedah generalnega direktorja se je prodaja v letu 2022 v primerjavi z letom prej skoraj podvojila.
Potem je tukaj Wild Earth, kjer so se specializirali za rastlinsko prehrano za pse. Soustanovitelj Ryan Bethencourt je bil sicer leta 2019, potem ko je v ameriški resničnostni oddaji Shark Tank predstavil rastlinsko hrano za pse, deležen groženj s smrtjo. A vmes se je razpoloženje korenito spremenilo in lani naj bi Wild Earth prodal za 12 milijonov dolarjev rastlinske pasje hrane, kar je 2300-odstotno povečanje v primerjavi z letom 2019.
Dunajsko podjetje Because Animals pa na drugi strani proizvaja hrano za hišne ljubljenčke iz v laboratoriju gojenega mesa. Čeprav naj bi tako gojeno meso obetalo veliko, ko gre za zmanjševanje emisij toplogrednih plinov, pa je še veliko ovir, preden lahko pride na trg. A tisti, ki delujejo na tem področju, izpostavljajo, da gre tudi za cenovno dostopno možnost. Gojenje mišjih celic za pločevinko mačje hrane namreč traja približno 25 dni in se lahko proda po ceni, ki je zelo blizu vrhunski mesni hrani za mačke.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.