Znanost in tehnologija

New York Times kupil priljubljeno besedno igro Wordle

New York, 01. 02. 2022 09.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

New York Times je za nerazkrito sedemmestno vsoto kupil priljubljeno besedno igro Wordle. Omenjeno igro, ki je brezplačna in preprosta, je ustvaril programski inženir Josh Wardle. Izšla je oktobra lani, igra pa jo že več milijonov igralcev.

Josh Wardle je dejal, da je bil uspeh igre "malo presenetljiv" in da je "neverjetno vesel", da je dosegel dogovor z New York Timesom. V izjavi, objavljeni na Twitterju, je dejal, da je dolgo občudoval NYT-jevo upravljanje svojih iger in spoštovanje, ki ga izkazujejo igralcem.

New York Times je potrdil, da je od ustvarjalca kupil priljubljeno besedno igro za ceno "nizkih sedmih številk". V izjavi so pri NYT zapisali, da ostajajo osredotočeni na cilj, da postanejo poglaviten časopis za vsako angleško govorečo osebo, ki želi razumeti svet, in igre so ključni del te strategije. "Naše igre že zdaj vsak dan zagotavljajo visokokakovostno izvirno vsebino in izkušnje. Wordle bo zdaj del te dnevne izkušnje, milijonom ljudi po vsem svetu pa bo dal še en razlog, da se obrnejo na naš časopis in preverijo dnevne novice," še piše. Kot so še sporočili, bo igra sprva ostala brezplačna.

Wordle
Wordle FOTO: Shutterstock

In za kakšno igro pravzaprav gre?

Igralec mora v šestih poskusih najti besedo s petimi črkami. Najprej napiše katero koli petčrkovno besedo. Če se katera od črk pojavi v ugibani besedi, vendar je na napačnem mestu, postane zlata, če je črka v besedi na pravem mestu, se obarva zeleno, če črke ni v besedi, pa postane siva.

Vsak dan je objavljena nova uganka in igralci lahko na družbenih omrežjih objavijo, kako hitro so rešili pisano mrežo – vendar tako, da ne izdajo odgovora tistim, ki igro še igrajo.

In kako je igra nastala?

Wardle je dejal, da se je med pandemijo "resnično zapletel" v križanke in pravopisne igre New York Timesa, ter dodal, da so prav te igrale "veliko vlogo" pri nastanku Wordla, "zato se ta korak zdi zelo naraven". "Lani sva se s partnerico zelo zaljubila v križanke in besedne igre. Želel sem si igro, ki bi jo lahko vsako jutro igrala kot del svoje rutine," je dejal. Preden je igro ponudil javnosti, jo je na WhatsAppu delil s svojo družino.

Na vprašanje, ali je nameraval z njo zaslužiti, je odgovoril: "Ne razumem, zakaj nekaj ne bi moglo biti samo zabava. Ni treba, da bi ljudem za to zaračunaval denar, in v idealnem primeru bi rad, da tako ostane."

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

The Inteligent Investor
01. 02. 2022 11.26
-1
MojsterSplinter
01. 02. 2022 09.53
+0
Skrbeli bodo, da se bodo pojavljale samo vzgojne besede.
DominusMaximuz
01. 02. 2022 09.39
-1
ne razumem zakaj se dela ta reklama tukaj? kaj je tu tako posebnega? takih aplikacij, ki imajo preko 1MIO je na tisoče...
proofreader
01. 02. 2022 09.31
+1
Danes je beseda "those".
batom@pinkponk.com
01. 02. 2022 11.23
-1
Saj je znano, da ste januzlovci izdajalci 🤣🤣🤣