Na fotografiji, posneti 6. februarja, vidimo sivo nebo nad skalnato črno pokrajino. Na nebu opazimo rdeče in zelene svetlobne odtenke.
Fotografija je pomagala tudi k boljšemu razumevanju oblakov na Marsu. Če so pred novo fotografijo znanstveniki domnevali, da oblaki lebdijo največ 37 kilometrov nad površino Marsa, pa je z novih posnetkov razvidno, da so oblaki "višje na nadmorski višini, kjer je še posebej hladno," so zapisali v Nasi. Strokovnjaki zato predvidevajo, da so oblaki narejeni iz suhega ledu.
Druga fotografija, ki jo je rover posnel konec januarja, pa je znanstvenikom pomagala osvetliti razumevanje glede velikosti delcev v oblakih. Na tej fotografiji lahko vidimo mavričen oblak v obliki peresa.
"Tako kot na Zemlji oblaki znanstvenikom pomagajo pri razumevanju vremena, tako je tudi na Marsu. Z opazovanjem kdaj in kje nastajajo oblaki, bodo znanstveniki lahko več izvedeli o sestavi in temperaturah na Marsu ter o vetrovih na tem planetu," so še zapisali v Nasi.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.