Fotografiji Arktičnega oceana iz leta 1984 in 2012 kažeta, kako se led, ki ga pokriva, z leti vse bolj krči. Obe fotografiji sta bili posneti v septembru, ko je raven ledu praviloma najnižja. Znanstveniki ocenjujejo, da je zaradi globalnega segrevanja izginilo že 12 odstotkov ledu, ki pokriva ocean. "Če bo šlo tako naprej, lahko pričakujemo, da bo v naslednjem stoletju led v poletnih mesecih na tem območju povsem izginil, posledice pa bomo čutili vsi," svarijo okoljevarstveniki.
Fotografiji italijanskega mesta Milano, ki so ju leta 2012 in 2015 posneli astronavti na Mednarodni vesoljski postaji, nazorno prikazujeta svetlobno onesnaževanje, ki je posledica uporabe LED luči. Naša mesta z leti postajajo vse svetlejša, kar bi lahko kmalu onemogočilo opazovanje zvezd s teh območij.
Vročinski vali na severu Evrope so vse bolj pogosti, kar pušča posledice na površju Zemlje. Fotografiji med letoma 2017 in 2018 jasno kažeta, kako so se zelena območja v tem delu Evrope preobrazila v rjavo. Iz Evropske vesoljske agencije (ESA) sporočajo, da se je velik del Danske, Švedske, Nizozemske, Nemčije in Poljske tako spremenil v zgolj enem mesecu. "To je posledica rekordno visokih temperatur in rekordno nizkih količin padavin," še opozarjajo pri ESA.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.