Uporabniki namreč opažajo, da je ChatGPT ne le vse bolj len, temveč tudi manj ustvarjalen in neposlušen za navodila, težje se postavi v nove vloge, ki jih zahtevajo uporabniki.
Kot so še zapisali pri ChatGPT-ju, je usposabljanje modelov zahteven postopek, različne faze usposabljanja pa lahko celo z uporabo istih podatkov ustvarijo modele, ki se razlikujejo po slogu pisanja, uspešnosti ocenjevanja in celo politični pristranskosti.
Preden uporabnikom ponudijo novo verzijo, opravijo temeljita testiranja, da je nov model dejansko boljši od prejšnjega, trdijo.
Spletna stran Semafor je med drugim poročala tudi, da so ChatGPT prosili, naj našteje vse dneve v tednu od 5. maja naprej, prejeli pa le predrzen odgovor, da tako izčrpnega seznama pač ne more posredovati.
Podjetje OpenAI, ki ima v lasti ChatGPT, še ne ve, zakaj naj bi model postajal počasnejši, na spletu pa se pojavljajo različna ugibanja in teorije. Nekateri razvijalci aplikacij, ki so se v problematiko bolj poglobili, trdijo, da so testi pokazali, da ChatGPT počasneje deluje predvsem v decembru, saj naj bi enake naloge maja rešil hitreje.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.