Zadnji dan volilne kampanje, ki se je začela 4. maja, se bodo po vsej državi predstavljali kandidati političnih strank in se družili z volivci. Danes bodo tudi objavljene še zadnje javnomnenjske raziskave oziroma volilne napovedi, ki bodo pokazale razpoloženje volivcev.

Zadnje predvolilno soočenje: kaj pa konkretni ukrepi?
Zadnjo priložnost za prepričevanje volivcev bodo stranke imele še na današnjih soočenjih. Na POP TV si ga lahko ogledate ob 20. uri, vodila ga bosta Darja Zgonc in Edi Pucer, ki bosta od prvakov strank terjala pojasnitev konkretnih ukrepov za svoje obljube: "Še zadnje soočenje najmočnejših tekmecev. Kdo bo, tik pred začetkom volilnega molka, še zaostril stališča in kdo jih bo omilil? Veliko obljub smo slišali v tej kampanji, kaj pa konkretni ukrepi - kako jih nameravajo izpeljati in kaj, če jim to ne bo uspelo? Kaj bo za nas, državljane, drugače? Kakšna bo Slovenija v naslednji štirih letih?" izpostavlja Darja Zgonc.
Od polnoči prepovedano nagovarjanje volivcev
Kampanja se bo uradno zaključila opolnoči, ko bo nastopil volilni molk. Tega bo treba spoštovati do nedelje do 19. ure, ko se bodo zaprla volišča po državi. V tem času je prepovedana vsakršna dejavnost, ki bi volivce navajala k takšnemu ali drugačnemu glasovanju.
Na ministrstvu za notranje zadeve bo v času volilnega molka delovala dežurna služba, kamor bodo lahko državljani sporočali podatke o domnevnih kršitvah. Od polnoči naprej pa do 7. ure zjutraj ter od sobote od 19. ure do nedelje do 7. ure zjutraj lahko državljani morebitne kršitve sporočajo na telefonsko številko 080 12 00. Preko dneva, torej v soboto in nedeljo od 7. do 19. ure, pa bo kršitve volilnega molka mogoče sporočati na telefonsko številko 080 21 13.

Predčasnega glasovanja se je udeležilo 3,1 odstotka volilnih upravičencev
Po podatkih okrajnih volilnih komisij se je v četrtek predčasnega glasovanja na predčasnih volitvah v DZ udeležilo 20.857 volivcev oziroma 1,22 odstotka vseh volilnih upravičencev. Skupaj je tako v treh dneh predčasno oddalo svoj glas 53.158 volivcev, kar je 3,1 odstotka vseh volilnih upravičencev, so sporočili iz Državne volilne komisije.
Na predčasnih volitvah pred štirimi leti je tretji dan predčasno glasovalo 23.283 volivcev (oziroma 1,36 odstotka upravičencev), v treh dneh pa skupaj 66.754 volivcev (oziroma 3,9 odstotka vseh volivcev).
Predčasno glasovanje je na 63 voliščih, ki so večinoma določena na sedežih okrajnih volilnih komisij, potekalo od torka do četrtka. Izidi predčasnega glasovanja tokrat prvič ne bodo znani že takoj po zaprtju volišč, v nedeljo ob 19. uri. Državna volilna komisija je sklenila, da lahko volilni odbori šele v nedeljo po zaprtju volišč začnejo šteti glasovnice. Bodo pa takrat znani izidi vzporednih volitev, ki jih pripravljajo v nekaterih medijih.
Na osmih državnozborskih volitvah se bo sicer za naklonjenost nekaj več kot 1,7 milijona volivcev potegovalo več kot 1600 kandidatov na 25 kandidatnih listah.