Za Gibanje Svoboda Roberta Goloba bi glasovalo 26,1 odstotka opredeljenih anketirancev, ki se bodo verjetno udeležili volitev. Vladajoči SDS Janeza Janše bi glas zaupalo 24,4 odstotka anketirancev. Interval zaupanja, kjer poleg ocene podpore posamezni stranki navedejo še najmanjši in največji domet, je v primeru Gibanja Svoboda 23,0-29,1; v primeru SDS pa 21,4 - 27,4.
Prestop parlamentarnega praga se obeta še SD s 7,8 odstotka(5,9-9,7), Levici s 7,7 odstotka (5,8-9,6), NSi s prav tako 7,7 odstotka (5,8-9,6) in SAB s 5,6 odstotka (4,0-7,2).
Potem pa so tukaj stranke, ki bodo volilno nedeljo – predvsem njen konec – pričakale precej "na trnih": Piratska stranka, Povežimo Slovenijo, Državljansko gibanje Resni.ca, ki bi lahko ob Piratih poskrbelo za presenečenje tokratnih volitev – ter LMŠ.
Da parlamentarnega praga ne bodo presegle, pa se obeta Nestrankarski ljudski listi gibanja Zdrava družba, Naši deželi Aleksandre Pivec, stranki DeSUS, ki se bo po dolgih letih in burnem obdobju notranjih sporov kot kaže poslovila od parlamenta, stranki Naša prihodnost in Dobra država, stranki Vesna, SNS, ki se bo - kot kaže - prav tako poslovila od parlamenta, Listi Borisa Popoviča – digitalizirajmo Slovenijo, ter strankam Za ljudstvo Slovenije (ZLS), Gibanje Zedinjena Slovenija (ZSI), Zavezništvo osvobodimo Slovenijo (ZOS) in Domovinska liga (DOM).
Med tistimi, ki se bodo na volitve najverjetneje odpravili, jih sicer 4 odstotke ni želelo odgovoriti na vprašanje, kateri stranki bodo zaupali glas, "drugo", "ne vem" ali "nobene" pa je skupaj dejalo 3,1 odstotka vprašanih.
Med vsemi anketiranimi pa je bilo takšnih, ki se niso opredelili za katero od strank, ki se na tokratnih volitvah borijo za glasove volivcev, skupaj 16,2 odstotka.
KOMENTARJI (414)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.