Čeprav je Borut Pahor na državni ravni zmagal z razliko več kot 20 odstotnih točk, mu je v posameznih volilnih okrajih Marjan Šarec uspešno pariral. V Kamniku je tako zanj glasovalo kar 58,77 odstotka volivcev, v okrajih Domžale 1 in 2 pa preko 39 odstotkov volivcev. V preostalem delu Slovenije je Pahor slavil prepričljivo.
Največ glasov je sicer Pahor pobral na skrajnem severovzhodu države. V volilnem okraju Murska Sobota 1, ki obsega Goričko, je zanj glasovalo kar 62 odstotkov volivcev, kar je celo več od njegove domače Nove Gorice, kjer ga je podprli 58 odstotkov volivcev. Pahor se je sicer podpovprečno odrezal v osrednji Sloveniji. V Ljubljanskih volilnih okrajih je z izjemo enega samega (Moste Polje 2) dosegel podpovprečne rezultate.
Boris Popovič je pričakovano veliko podpore dobil na Primorskem V obeh okrajih Koper je zasedel celo drugo mesto in prepričal kar petino volivcev. Podobno je izrazito veliko ljudi v svojem lokalnem okolju prepričal Andrej Šiško. V volilnem okraju Maribor 7 ga je podprlo skorja 7 odstotkov volivcev, prav tako ga je med 3 in 6 odstotkov volivcev podprlo v okrajih okoli štajerske prestolnice. Romana Tomc je veliko glasov pobrala v tradicionalnih okrajih njene stranke SDS. V Grosupljem in Ribnici jo je podprlo preko 20 odstotkov volivcev, v Ajdovščini je bila celo druga.
Udeležba na volitvah je bila po podatkih Državne volilne komisije 43,5 odstotna, kar je za prvi krog najmanj v zgodovini predsedniških volitev. Od nekaj več kot 1,7 milijona volivcev jih je glas oddalo slabih 750 tisoč. Največ volivcev se je na volišča odpravilo v Kamniku (55,75%), najmanj pa v urbanih središčih. V centru Ljubljane je šlo na volišča vsega 33 odstotkov volivcev, v Mariboru 34.
KOMENTARJI (87)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.