Predsednik stranke LMŠ Marjan Šarec se je v prvem odzivu na rezultate zahvalil volivkam in volivcem, ki so jim namenili svoj glas. "Veseli smo, zelo veseli tega rezultata - kot stranka, ki še ni bila v parlamentu" je dejal Šarec in dodal, da je zanje to tako zelo velik uspeh.
Čestital je zmagovalcu in dejal, da če se bodo vsi držali tega, kar so obljubljali, potem upa, da bodo dobili priložnost za sestavljanje vlade. "Še vedno smo na drugem mestu in želim srečo pri sestavljanju koalicije," pa se je navezal na Janeza Janšo.
"Pustimo času čas, da relativni zmagovalec poskusi s sestavljanjem vlade," pravi kamniški župan in dodaja, da pa je prav, da - če jim ne bo uspelo - dobi priložnost drugi.
Na vprašanje o tem, ali bodo jutri morda poklicali prvaka SDS-a, je dejal, da v LMŠ ne bodo klicali prvi in da bodo počakali na klic. "Kavo spiti ni problem, a povedali bomo tisto, kar smo že večkrat povedali," je ob tem dejal Šarec.
Na vprašanje o tem, ali pa si je vendarle premislil glede vstopa v vlado z Janšo, pa je dejal: "Če bi to naredili, potem nismo verodostojni. Nas se ne da kupiti. Smo že povedali, da v to koalicijo ne bomo šli."
Za oddajo 24UR je spregovoril tudi generalni sekretar stranke LMŠ in hkrati tudi vodja volilnega štaba Brane Kralj, ki je kampanjo ocenil kot zelo uspešno. "Kampanja je bila z naše strani zelo umirjena, kulturna. Vodili smo jo malo drugače kot ostale stranke," pravi Kralj, za katerega je rezultat "fantastičen". "Danes je dan za slavje, o rezultatih in koalicijah pa več v prihodnjih dneh," je še poudaril Kralj.
Tudi podpredsednik LMŠ Igor Žavbi je pred tem izrazil zadovoljstvo. Drugo mesto je uspeh, je prepričan in dodal, da so ankete tokrat "očitno bolj zadele". Zahvalil se je tudi vsem volivcem, še posebej pa tistim, ki so podprli LMŠ.
Udeležba je bila sicer na tokratnih volitvah kot kaže zopet nizka, kar Žavbija žalosti. Po njegovih besedah gre verjetno za odraz tega, da ljudje ne zaupajo politiki. To bo treba po njegovih besedah spremeniti.
Razlog za nastop na volitvah: sooblikovanje sodobnega razvoja države
Prvak LMŠ Šarec je v politiko vstopil leta 2010, ko je postal župan Občine Kamnik. Po lanskih volitvah za predsednika Republike Slovenije, na katerih se je prebil v drugi krog, kjer ga je premagal Borut Pahor, je naglo začela rasti tudi podpora stranki.
Javnomnenjske ankete pred volitvami so stranki ves čas nakazovale visoko uvrstitev. Nekaj časa je imela celo najvišjo podporo med strankami, nato pa se je večinoma uvrščala na drugo mesto za SDS. Ob današnji oddaji glasu na volišču v Kamniku je Šarec dejal, da bodo najbolj zadovoljni, če bodo lahko sestavljali vlado, glede na to, da so nova stranka in še niso delovali na državni ravni, pa bodo zadovoljni, tudi če vstopijo v DZ.
Kot pojasnjujejo v LMŠ, so se za nastop na volitvah odločili, ker želijo sooblikovati sodoben razvoj države, ki temelji na znanju, solidarnosti, prevzemanju odgovornosti, sodelovanju, spoštovanju pravne in socialne države ter spodbujanju gospodarstva z visoko dodano vrednostjo, ki bo prijazno do okolja in ljudi ter trajnostno naravnano.
Da bi to dosegli, po njihovem prepričanju Slovenija potrebuje močno vlado, ki bo znala reči "ne" korupciji, ki bo v sodelovanju iskala rešitve za boljše življenje vseh generacij in spodbujala medgeneracijsko sodelovanje. Vlado, ki bo sprejemala predvidljivo in jasno zakonodajo ter skrbela za okolje, kulturno dediščino, rodovitno zemljo, gozdove in pitno vodo, so zatrdili v volilni kampanji.
KOMENTARJI (432)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.