Ena od tem, o kateri v letošnji volilni kampanji ni veliko govora, je zagotovo šolstvo. Kot pravi namestnik predsednika Strokovnega sveta RS za splošno izobraževanje in predsednik Komisije za učence s posebnimi potrebami Kristijan Musek Lešnik, so ravno zato objavili poziv politiki in politikom, da se opredelijo do odprtih izzivov slovenskega šolstva. Poziv najdete na spletni strani, v pozivu z naslovom Kaj pa šolstvo? pa opozarjajo, da je izobraževanje eno od najpomembnejših področij za prihodnost naše države in naših otrok.
![Izobraževanje je eno od najpomembnejših področij za prihodnost naše države in naših otrok.](https://images.24ur.com/media/images/884xX/Oct2017/d1e04e199c_61984605.jpg?v=78da&fop=fp:0.46:0.46)
"Kot starša, šolnika in strokovnjaka, vpetega v šolstvo me ta tišina moti. Verjamem, da je ravno od šolstva v veliki meri odvisna prihodnost Slovenije, kakovost življenja njenih državljanov in prihodnost naših otrok – kot je nekdo zapisal, je šolstvo najbolj daljnosežen projekt države," opozarja Musek Lešnik, ki poziva politične stranke in kandidate za poslance, naj predstavijo svoja stališča in odgovorijo na vprašanja, povezana s šolstvom in prihodnostjo slovenske družbe.
Peticija že kroži po Sloveniji med učitelji, starši, ravnatelji in drugimi, ki jim ni vseeno za šolstvo, opozarjajo avtorji, ki pa računajo na to, da bodo na v peticiji zastavljena vprašanja odgovorili predstavniki strank in kandidati za poslance in s tem pokazali, kakšen je njihov odnos do izobraževanja in šolstva.
![Tisto, česar politika ne komentira, je visoka stopnja zadovoljstva učencev, učiteljev in staršev s šolo, opozarjajo avtorji peticije.](https://images.24ur.com/media/images/884xX/Oct2017/d8903c8e2d_61984606.jpg?v=d41d)
Žal je tako, da se politika o šolstvu oglaša, ko se pohvali z dosežki učencev v mednarodnih raziskavah znanja, opozarja Musek Lešnik in dodaja: "Je pa popolnoma tiho o tem, da je naš šolski sistem en od tistih v Evropi, ki so najmanj socialno pravični; tiho je glede naraščanja psihičnih težav med otroki in mladimi; nič ne naredi za sistemsko reševanje problemov z nasiljem v šolah; tiha je ob opozorilih, da prenatrpani učni načrti dušijo avtonomijo učiteljev in znižujejo kakovost učnega procesa; slovenski šolarji ne marajo šole, učitelji izgorevajo, starši so nezadovoljni – politika je pa tiho."
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.