
Da v predvolilnem času niso dobili dovolj medijske pozornosti, so prepričani predvsem v stranki TRS. Predsednik stranke Matjaž Hanžek je s protestom, v katerem je sodelovalo dvanajst podpornikov stranke in predstavniki nevladnih organizacij, izrazil upor proti medijskemu mrku, ki ga "doživljajo novinci v politiki". Vse tiste stranke in gibanja, ki poskušajo spremeniti politiko, "ki časti samo kapital", namreč po Hanžkovem prepričanju doživljajo blokado informacij s strani največjih medijskih hiš.
Slednje je po Hanžkovi oceni zagotovo vplivalo tudi na priljubljenost stranke TRS med volivci, a dodaja, da ne gre za to. "Gre za pravico do obveščenosti in pravico do tega, da ljudje slišijo tudi druge ideje in predloge za spremembe," je dejal.
Po besedah predsednice Stranke enakih možnosti Slovenije (SEM-Si) Elene Pečarič so bile zunajparlamentarne stranke v predvolilni kampanji deležne precejšnjega izključevanja in diskriminacije. Prav tako se je med njimi in parlamentarnimi strankami delalo razliko, čeprav je, kot pravi, RTV Slovenija javna televizija, ki mora poročati objektivno in uravnoteženo.
Potem ko smo objavili pravilnik o poročanju v času predvolilne kampanje, smo medijski prostor temu primerno in v duhu pravičnosti poskušali poročanje tako o velikih kot o majhnih strankah kar se da enakovredno prerazporediti. Kot so poročali že naši kolegi v oddaji 24UR smo o manjših strankah poročali tudi znotraj okvira naših informativnih oddaj. Stranka TRS je imela od sredine septembra do ponedeljka 25 objav, njihovi predstavniki so trikrat gostovali v našem nedeljskem TV klubu, Manca Košir je bila gostja v naši oddaji ob enih, v oddaji 24UR smo predstavili njihov program in kandidate. Frekvenca njihovega pojavljanja v oddajah 24UR je torej vse prej kot majhna, o predvolilnem utripu ter o strankarskih kandidatih pa smo dosledno poročali tudi na našem portalu 24UR.COM.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.