
Stranka DeSUS je danes v Ljubljani pripravila srečanje s svojimi kandidati za poslance v DZ. Po besedah njenega predsednika Karla Erjavca je DeSUS klasična stranka, ki pa na tokratnih volitvah ponuja predvsem nove obraze. "Ti imajo znanje, izkušnje in energijo, da bi delali za boljšo prihodnost," je dejal.
Stranka bo imela po besedah Erjavca kandidate v vseh 88 volilnih okrajih. Na listi je 37 žensk, kar predstavlja 42 odstotkov vseh kandidatov na listi. Tolikšno število žensk je za Erjavca lep rezultat, ki "kaže na to, da dajemo posebno pozornost delovanju žensk v politiki".
Med vidnejšimi imeni na listi najdemo tri strankine poslance – Joška Godca, Franca Juršo in Antona Urha. Na listi je tudi nekdanja poslanka SD Julijana Bizjak Mlakar in tudi nekdanji župani Pirana, Vrhnike in Slovenske Bistrice – Tomaž Gantar, Marjan Rihar in Irena Majcen. Med gospodarstveniki so na listi med drugim lastnik televizije RTS Janez Ujčič in nekdanji generalni direktor Telekoma Slovenije Adolf Zupan.

Erjavec računa tudi na mlade
Pri tem je lista glede na volitve leta 2008 precej pomlajena, kar po besedah Erjavca kaže na to, da ima DeSUS potencial tudi med mladimi. Stranka je danes celo ustanovila Svet mladih, katerega predsednica je Nikolina Rozman. "Naša energija, ki jo nosimo, je DeSUS dodaten priboljšek. Zdi se mi, da je prav, da vstopimo v vodenje naše države, da se o smernicah pogovarjamo tudi drugi, tisti, ki nam je mar, ki znamo poslušati ljudi, ceniti vrednote, ki verjamemo v boljši jutri," je dejala.
DeSUS ima tako po novem več kot sto članov, ki so mlajši od 25 let. Eden od prvih zastavljenih ukrepov v dobro mladih je po Erjavčevih besedah ta, da bi obvezno pripravništvo financirala država. "Tako bi omogočili mladim vstop na poklicno pot," pravi.

Reforme da, a najprej delovna mesta!
Glede reform, predvsem pokojninske, v stranki po besedah Erjavca menijo, da so potrebne, vendar nas "te reforme ne bodo popeljale iz krize". "Slovenija je namreč padla v težave, ker ima premalo delovnih mest in ker ustvarja premalo dodane vrednosti," je dejal.
Napovedal je, da bo stranka, če bo imela to možnost, po volitvah zahtevala revizijo gradnje šestega bloka Termoelektrarne Šoštanj. V stranki tudi nasprotujejo prodaji državnega premoženja. Pri tem rešitev vidijo v tem, da se državne deleže v podjetjih zastavi kot jamstvo za financiranje dobrih gospodarskih programov.
Glede sklepanj koalicij po volitvah pa je predsednik stranke DeSUS dejal, da njihov cilj ni na vsak način priti v koalicijo, ampak jih zanima predvsem to, kako zaščititi upokojence in kako v državo uvesti več pravne države.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.