Podjetje s sedežem v Orlandu na Floridi se že nekaj časa bori s hudo konkurenco na trgu in razcvetom spletne prodaje. V zadnjih mesecih se je intenzivno pogajalo s posojilodajalci, ki jim dolguje več sto milijonov dolarjev, poročajo tuje tiskovne agencije.
"V zadnjih letih so finančni položaj podjetja močno načeli izzivi v makroekonomskem okolju," je dogajanje v torek pospremila predsednica in izvršna direktorica družbe Laurie Ann Goldman. "Posledično smo preučevali številne strateške možnosti in sklenili, da je stečaj najboljša pot," je pojasnila.
V podjetju bodo sodišče zaprosili, da jim med stečajnim postopkom dovoli nadaljnje poslovanje, v tem času naj bi tudi normalno plačevali zaposlene in dobavitelje. "Naše cenjene stranke nameravamo še naprej oskrbovati z visokokakovostnimi izdelki, ki jih imajo radi in jim zaupajo," je dejala Goldmanova.
Prepričana je, da so v zadnjem obdobju dosegli pomemben napredek pri preobrazbi, s tem pa nameravajo nadaljevati tudi v prihodnje. Končni cilj je prodaja podjetja in s tem zaščita znamke.
Delnica družbe je bila ob zaprtju borz v ponedeljek vredna 0,5099 dolarja, še decembra lani denimo 2,55 dolarja. Tupperware je ob vložitvi zahteve za stečaj na pristojnem sodišču navedel, da je njegovo premoženje vredno od 500 milijonov do milijarde dolarjev. Upnikov je od 50.000 do 100.000.
Tupperware je leta 1946 ustanovil Earl Tupper. Podjetje je s svojimi plastičnimi kuhinjskimi posodami in gospodinjskimi pripomočki po drugi svetovni vojni v svetu povzročilo pravo revolucijo in postalo simbol blaginje.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.