
Dodatna pomoč vključuje strelivo za mobilne raketne sisteme (HIMARS) in podobno orožje, s katerim lahko ukrajinske sile pri obrambi Harkova ob meji z Rusijo uničijo tudi cilje na drugi strani ukrajinsko-ruske meje.
ZDA bodo prav tako poslale rakete za sisteme protizračne obrambe HAWK, rakete stinger za sestreljevanje letal in helikopterjev, rakete javelin za uničevanje tankov, topove, granate, oklepna vozila in med drugim vojaške čolne.
Ruske sile trenutno intenzivno napadajo drugo največje ukrajinsko mesto Harkov, ki leži le 20 kilometrov od ruske meje.

Na severu Francije te dni obeležujejo 80. obletnico dneva D, začetka izkrcanja zaveznikov v Normandiji in preobrata v drugi svetovni vojni. V Normandijo sta prispela tudi zakonca Zelenski in Biden.
Biden se je sicer ob tem, ko je na srečanju z Zelenskim napovedal nov sveženj vojaške pomoči, opravičil za večmesečno zamudo pri sprejemanju svežnja, ki ga je ameriški kongres odobril šele konec aprila.
"ZDA vam bodo stale ob strani," je Zelenskemu zagotovil Biden in izpostavil, kot je dejal, izjemen ukrajinski odpor proti ruskim silam. "Niste se uklonili. Nikakor niste popustili (...) Ne bomo vas pustili na cedilu," je dodal.
Zelenski se je Bidnu zahvalil za "izjemno podporo" Washingtona in jo primerjal s časom druge svetovne vojne, ko so ZDA priskočile na pomoč Evropi. "Računamo na vašo nadaljnjo podporo, da nam boste stali ob strani z ramo ob rami," je dejal ukrajinski voditelj.
Pred tem je danes Zelenski nagovoril francoski parlament in v luči ruske agresije opozoril, da Evropa ni več celina miru. Izrazil je tudi upanje, da bo mirovna konferenca za Ukrajino, ki jo bo ta mesec gostila Švica, pospešila pot do "pravičnega konca vojne".