Posnetki podjetja Planet Labs PLC razkrivajo, da je bilo v zadnjih dveh tednih v nekdanji vojaški bazi, 21 kilometrov od mesta Osipoviči, postavljenih več deset štorov. Za razliko od fotografije iz 15. junija so na posnetkih vidni belo-zeleni šotori, postavljeni v več ravnih linijah. Pri BBC-ju so ocenili, da so postavili več kot 300 objektov.
Znano je, da je vodja Wagnerja Jevgenij Prigožin po preklicanem uporu v Rusiji priletel v Belorusijo, kar je potrdil tudi beloruski predsednik Aleksander Lukašenko. V državi, ki meji tako na Rusijo kot Ukrajino, naj bi zatočišče našlo več pripadnikov Wagnerja, saj so po uporu iz Kremlja sporočili, da imajo Wagnerjevi borci čas do 1. julija, da se odločijo, ali se pridružijo redni vojski, ali se vrnejo domov, ali pa odidejo v sosednjo Belorusijo.
Lukašenko je že v prvem odzivu po končanem uporu v Rusiji dejal, da se prisotnosti Wagnerja v svoji državi ne boji, a da jih bodo oblasti pozorno spremljale. Kot dokaz tesnega sodelovanja z Moskvo je že prejšnji teden napovedal, da bodo borcem ponudili zapuščeno vojaško enoto, kar bi torej lahko pomenilo, da so se utaborili prav v bližini mesta Osipoviči, a točne potrditve še ni.
Roko sodelovanja je ponudil tudi ruski predsednik Vladimir Putin, ki je Belorusiji zagotovil varnostna jamstva glede preselitve paravojaške skupine, je v izjavi prejšnji teden razkril Lukašenko.
Pri AP, kjer so prvi analizirali satelitske posnetke, so od Aliaksandra Azaraua, pripadnika protilukašenkovske skupine, ki jo sestavljajo nekdanji pripadniki vojske, pridobili tudi potrditev, da v mestu Osipoviči poteka gradnja objektov za Wagnerjeve plačance. Odzivov ostalih vpletenih še ni.
Ob tem se sicer pojavljajo vprašanja, kakšna bo vloga najemniške vojaške skupine po preklicanem uporu.