"Cen v času epidemije nismo spuščali. Nasprotno, malce smo jih celo dvignili, saj si ves čas prizadevamo povečati svojo vinsko in gastronomsko ponudbo," je povedal Filip Kapetanović, upravnik luksuznega hotela na Reki. Medtem ko cene v hotelih stagnirajo ali rastejo, pa cene apartmajev padajo.
"Na Plitvicah smo za dve nočitvi plačali 64 evrov, v Marini 58 evrov, v Crikvenici 55 evrov, kar je v redu," je za Dnevnik.hr povedala nemška turistka. Z njo se strinja tudi ameriška turistka, ki je dejala, da so cene "zelo dostopne".
Apartmaji na hrvaški obali sicer več ne rastejo kot gobe po dežju, vendar je koronavirus vpeljal nova pravila, piše časnik. "Morda vse skupaj vendarle ni tako slabo, saj so se 'filtrirale' namestitve, ki preprosto niso bile konkurenčne. Ljudje so najemali vse, tudi garaže," je povedal predsednik Skupnosti najemodajalcev Zadar Danijel Radeta.
Cene, ki so sprejemljive za nekatere tuje goste, pa za domače niso. Poleg tega domačini za dnevne obiske lokalov raje izbirajo tiste, ki se nahajajo dlje od centra in v katerih kava stane od 1,1 do 1,3 evra, medtem ko se cena v središču mesta povzpne do 1,75 evra. "Pri 30 stopinjah se topi sladoled, pa tudi kune v denarnicah. Če želite pojesti kepico sladoleda v središču Zadra, boste zanjo odšteli 1,3 evra," navaja Dnevnik.hr.

Kot pravijo domačini, se na obali plača vse razen zraka, pa naj bodo to ležalniki in senčniki na plažah ali pa prevoz s taksijem, ki je v Dalmaciji trikrat dražji kot v celinskem delu Hrvaške. Vožnja iz Zadra do 13 kilometrov oddaljenega letališča v Zemuniku vas lahko stanje okrog 106,80 evra, če se s taksistom predhodno ne dogovorite za ceno.
Celodnevno parkiranje v Dubrovniku vas lahko stane celo več kot 200 evrov, pri rezervaciji namestitev na morju pa morate biti zelo pozorni, piše časnik. Čeprav uporaba interneta in klime v 21. stoletju ne bi smela biti razumljena kot luksuz, nekateri najemodajalci gostom dodatno zaračunavajo uporabo teh storitev, kot argument pa pogosto navajajo, da gostje ustvarjajo nepotreben strošek. Povprečna cena uporabe klimatske naprave je 0,15 evra na uro oz. od 1,5 do 3,3 evra na dan. Če bi klima delovala vso sezono, tj. 150 dni, bi zanjo morali odšteti 400 evrov. Kot poudarjajo, bi morali najemodajalci o teh dodatnih stroških turiste obveščati že pred rezervacijo bivanja.

KOMENTARJI (660)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.