Ali je moj potni list sploh še veljaven, so se spraševali nekateri Britanci, ko so izvedeli, da je kraljica preminula. V britanskih potnih listih namreč piše, da v imenu kraljice prosijo, naj imetniku dovolijo potovanje. Dikcija je sicer v imenu njenega veličanstva, ampak veljali bodo še naprej. Bo pa v novih pisalo v imenu njegovega veličanstva. Eden redkih, ki tega ne bo opazil, pa je prav kralj Karel III., saj po tradiciji angleški monarh nima osebnih dokumentov. Čudno bi namreč bilo, da bi kralj dokument podelil sam sebi, nihče drug pa te pravice nima. Ta tradicija je nekoč spreminjala celo slovenske zakone, a smo morali spremeniti zakon, sicer bi morala kraljica pokazati potni list, ko je obiskala Slovenijo.
Prva res velika sprememba za Britance pa je novo besedilo države himne, saj se bo verz spremenil v moški spol, torej: Bog ohrani našega dragega kralja!
Kmalu bodo spremembo videli tudi v poštnih nabiralnikih in na njih. Stare znamke s podobo Elizabete II. bodo veljavne le do konca januarja, toda v resnici ne zaradi smrti kraljice. Britanska pošta uvaja nove znamke z bar kodo, ki pa bodo kmalu dobile tudi podobo kralja. Bolj težavna bo zamenjava 115.500 poštnih nabiralnikov, ki jih krasi monogram Elizabete II., ki se bo sedaj moral spremeniti tudi na policijskih in vojaških uniformah. Zamenjal ga bo monogram Karla III.
Spremenil se bo tudi denar. In to ne le v Britaniji. Določene bankovce bodo postopno zamenjali v Kanadi, Avstraliji, na Novi Zelandiji in v osmih državah zahodnih Karibov. Elizabeta II. je bila namreč tudi kraljica Commonwealtha, ki se je vpisala v Guinnessovo knjigo rekordov s tem, da je skozi leta njena podoba krasila kar 33 različnih valut.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.