Tujina

V letalski nesreči na Švedskem umrlo osem padalcev in pilot

Orebro, 09. 07. 2021 06.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Švedska policija je potrdila, da je v hudi letalski nesreči umrlo vseh devet oseb na krovu. Nesreča se je zgodila v bližini Orebra na Švedskem.

"Gre za zelo hudo nesrečo," je na svoji spletni strani sporočila švedska policija in dodala, da so v letalski nesreči "umrle vse osebe na krovu". Lars Hedelin, tiskovni predstavnik policije v regiji Bergslagen, je včeraj zvečer po nesreči sporočil, da je znano, da gre za več smrtnih žrtev, točnega števila ni navedel, saj je preiskava bila še v teku. 

Sedaj je znano, da je strmoglavljeno letalo DHC-2 Turbo Beaver prevažalo osem padalcev, deveta žrtev je bil pilot. Znano je, da je letalo strmoglavilo kmalu po vzletu, vzrok nesreče še preiskujejo. 

"Z veliko žalostjo sem prejel informacijo o tragični letalski nesreči v Orebru," je na Twitterju zapisal premier Stefan Lofven. "V tem zelo težkem času so moje misli pri žrtvah in njihovih družinah."

Podobna nesreča letala za padalce se je na severovzhodu Švedske v bližini mesta Umea zgodila leta 2019. Tudi takrat je umrlo vseh devet oseb na krovu, letalo pa je prav tako strmoglavilo takoj po vzletu. 

Koronavirus pasica nova
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Tone 12345
09. 07. 2021 09.34
ho?emVšolo
09. 07. 2021 08.50
+6
to je pa igra usode, da so umrli s padali na hrbtu