
V Bangladešu je približno 1,5 milijona transseksualcev, ki se soočajo z diskriminacijo in nasiljem, nekateri pa so se celo prisiljeni preživljati s prosjačenjem ali delom v spolni trgovini.
Šiširjeva je že v zgodnjih najstniških letih ugotovila, da je transspolna oseba. V preteklosti se je soočala s psihičnim nasiljem in spolnim nadlegovanjem. Bilo jo je sram, nadlegovali so tudi njeno družino. Pretresel jo je tudi odnos s starši, saj je oče nehal govoriti z njo. Vse življenje se je učila in postopoma napredovala na svoji karierni poti, odločena, da bo nekega dne lahko s svetom svobodno delila svoje misli.
Po tem, ko je pobegnila iz domačega mesta, je živela v prestolnici Daki in Narajanganju, kjer je postala magistrica javnega zdravja. "Nikoli nisem pustila šole. Šesti čut mi je vedno pravil, naj nadaljujem študij in da bom, če se bom učila, nekam prišla," je povedala za BBC. Študij je nadaljevala, kljub temu da je bila pogosto žrtev žaljivk in nadlegovanja.
Šiširjeva se je obrnila na številne televizijske postaje in jih prosila za delo, a kot je dejala, je bila le zasebna televizijska postaja Bojšakhi "dovolj pogumna, da jo je sprejela".
Tiskovni predstavnik televizije Bojšakhi, Julfikar Ali Manik, je dejal, da gre za "zgodovinski korak" in da so odločeni, da ji bodo dali priložnost, čeprav s tem tvegajo burno reakcijo nekaterih gledalcev.
"Morda sem bila ustvarjena za to, da utrem pot razvoju usode te skupnosti"
Pojasnila je, da se je pred oddajo tresla, a da je v misli skušala priklicati občutek iz dramskih iger, v katerih je nastopala, in uporabiti tehnike, ki se jih je takrat naučila.
Po branju novic se je zlomila in od čustev so ji po licih stekle solze. Dejala je, da je bila v otroštvu jezna, ker ni bila "običajna deklica ali deček", a da je danes ponosna, da je pionirka v tamkajšnji skupnosti LGBT. "Morda sem bila ustvarjena za to, da utrem pot razvoju usode te skupnosti," je dejala. Letos naj bi nastopila tudi v dveh filmih.
Leta 2013 je bangladeška vlada transspolne osebe priznala kot osebe tretjega spola, pet let kasneje pa so se tudi na volitvah lahko registrirale kot transspolne osebe.
Šiširjeva sicer ni prva transspolna voditeljica v regiji. V Pakistanu je leta 2018 Marvia Malik svojo prvo oddajo vodila v zasebni televizijski hiši Kohenor, v Indiji pa je leta 2014 kot voditeljica dnevne informativne oddaje nastopila Padmini Prakaš.

KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.