"Ukrajinske obrambne sile so 22. septembra okoli 12. ure (11. ure po srednjeevropskem času) izvedle uspešen napad na sedež poveljstva ruske črnomorske flote v začasno okupiranem Sevastopolu," je na Telegramu prejšnji petek zapisala ukrajinska vojska. Na družbenih omrežjih je zakrožil tudi nazoren posnetek trenutka, ko je zgradbo na ozemlju pod ruskim nadzorom zadela ena izmed izstreljenih raket.
Danes pa so zatrdili, da je bil v napadu ubit tudi Viktor Sokolov: "V napadu na štab črnomorske flote je bilo ubitih 34 častnikov, med njimi tudi poveljnik flote," so dejali. Dodali so, da je bilo več kot 100 vojakov tudi ranjenih.
Novico je na družbenih omrežjih delil tudi svetovalec ukrajinskega notranjega ministrstva Anton Geraščenko, ki je med drugim zapisal, da je bila zgradba v napadu tako močno poškodovana, da je ne bo mogoče popraviti.
CNN piše, da navedb ukrajinske strani o smrti Sokolova in številu žrtev ni bilo mogoče neodvisno preveriti. Za komentar so prosili tudi rusko obrambno ministrstvo. Moskva trdi, da je po napadu v Sevastopolu pogrešan le en vojak.
Rusija je danes poročala tudi o novih eksplozijah Krimu, toda po besedah tamkajšnjega proruskega guvernerja Mihaila Razvoševa je šlo za "nadzorovano detonacijo" na poškodovanem sedežu ruske črnomorske flote v mestu Sevastopol. Verodostojnosti njegove objave na omrežju Telegram prav tako ni bilo mogoče preveriti
Rusija si je polotok Krim in večji del teritorialnih voda v bližini priključila leta 2014. Kijev želi nadzor nad zasedenim ozemljem dobiti nazaj, zato je polotok vse pogosteje tarča ukrajinskih napadov.
Večja eksplozija v skladišču streliva v Lugansku
Do večje eksplozije pa je prišlo tudi v regiji Lugansk blizu rusko-ukrajinske meje. Kot je prek omrežja Telegram sporočil ukrajinski vojaški guverner omenjene regije, Artem Lisohor, je eksplodiralo v skladišču streliva. Ni pa omenil, ali naj bi eksplozijo povzročila ukrajinska vojska.
Na družbenih omrežjih je zakrožilo tudi več videoposnetkov, ki prikazujejo dim nad mestom in detonacije, značilne za eksplozije streliva. Teh informacij sicer ni mogoče neodvisno preveriti.
Mesto Sorokine, ki je bilo v času nekdanje Sovjetske zveze znano kot Krasnodon, se sicer nahaja več kot 100 kilometrov za frontno črto na vzhodu Ukrajine, od ruske meje pa je oddaljeno le slabih 20 kilometrov.