Odpuščenih naj bi bilo več tisoč ljudi, vire blizu podjetja navaja ameriški časnik The Wall Street Journal. Konec septembra je sicer Meta po svetu zaposlovala okoli 87.000 ljudi.
Mark Zuckerberg je ob objavi četrtletnih poslovnih rezultatov dejal, da števila zaposlenih do konca prihodnjega leta ne bodo povečevali, lahko pa bi ga nekoliko zmanjšali.
Meta je namreč v tretjem četrtletju zabeležila 4,4 milijarde dolarjev čistega dobička, kar je 52 odstotkov manj kot v enakem lanskem obdobju. Po objavi poročila so Metine delnice v enem dnevu padle za 25 odstotkov. Tržna vrednost podjetja se je v enem letu znižala na 600 milijard dolarjev.
Tehnološka podjetja so začasno zamrznila zaposlovanje, da bi lažje preživela aktualne gospodarske izzive. Platforme, kot je Facebook, trpijo zaradi manjšega oglaševanja na njihovih straneh, na drugi strani pa se borijo z visoko inflacijo in rastočimi obrestnimi merami.
Twitter, ki ga je pred kratkim prevzel milijarder Elon Musk, je samo prejšnji teden iznenada odpustil 7500 zaposlenih. Zdaj naj bi številne delavce vabil nazaj v službo. Kot poroča Daily Mail, naj bi med vikendom zaposlenim, ki so obdržali svoje službe, naročili, da pripravijo imena odpuščenih delavcev, ki bi jim znova ponudili službo. Nekatere so namreč odpustili, še preden je novo vodstvo ugotovilo, da jih bodo potrebovali za izgradnjo novih funkcij za spletno platformo, ki jo želi Musk. Prav tako poročilo, ki ga je objavil Bloomberg, kaže, da naj bi nekatere delavce odpustili po pomoti, o čemer smo že poročali.
Prejšnji teden so odpuščanja napovedali v podjetjih Stripe in Lyft, Amazon pa je sporočil, da do nadaljnjega ne bo zaposloval v upravnem delu podjetja.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.