Finančno poročilo na 101 strani razkriva, da je Trump prek podjetja Trump Media & Technology Group, ki upravlja njegovo družbeno omrežje, zaslužil samo okoli 200 dolarjev (180 evrov). Precej več pa je zaslužil z govori, ki so mu nanesli več kot pet milijonov dolarjev (4,5 milijona dolarjev)
Dokument daje vpogled tudi v nekatere Trumpove mednarodne posle, med drugim v nepremičninski in golf projekt v Omanu, ki ga izvaja v partnerstvu s savdskim nepremičninskim podjetjem in ki naj bi bil vreden štiri milijarde dolarjev (3,6 milijarde evrov). Trump je poročal tudi, da je več kot pet milijonov dolarjev (4,5 milijona evrov) zaslužil iz naslova licenčnin pod postavko, navedeno kot "DT Marks Oman".
Trump je sicer podatke o svojem finančnem stanju skrival pred javnostjo, saj je za razliko od svojih predhodnikov v času mandata zavrnil objavo svojih davčnih napovedi. Ker je kongres zahteval vpogled v njegove davčne napovedi, se je obrnil tudi na sodišče, da bi dosegel blokado kongresne zahteve.
Ko so ameriški zakonodajalci lani proti njegovi volji objavili njegove davčne napovedi za obdobje 2015–2020, so dokumenti pokazali, da je kljub milijonskim zaslužkov Trump plačal le malo davkov, saj je trdil, da imajo njegova podjetja velike izgube, zaradi česar je bila proti njemu sprožena tudi civilna tožba.
Newyorška generalna tožilka Letitia James nekdanjemu predsedniku, njegovemu podjetju in njegovim trem otrokom očita domnevno ponarejanje finančnih podatkov.
KOMENTARJI (37)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.