Od skupno 42 ljudi na krovu so jih, odkar so se v soboto iskalne in reševalne akcije začele, rešili 31, je povedal Djunaidi, vodja pokrajinske agencije za iskanje in reševanje. Kot mnogi Indonezijci ima Djunaidi samo eno ime.

Kot smo že poročali, je čoln v slabem vremenu v petek popoldne potonil. V četrtek je odplul iz pristanišča v Makasarju in se odpravil na otok Kalmas v provinci Južni Sulavezi, na poti pa se je ustavil na nekaterih otokih v ožini Makasar.
Deset preživelih, ki jih je v ponedeljek zjutraj rešil lokalni ribič, so odpeljali na njihov dom na otok Pamantauan, ki se nahaja v ožini Makasar. "So varni in v dobrem stanju," je dejal Djunaidi. Iskalna in reševalna ekipa še naprej išče enajst preostalih potnikov, so sporočili uradniki.
Najprej so govorili, da naj bi bilo potopljeno plovilo potniški trajekt, a je Djunaidi pozneje pojasnil, da je šlo za tovorni čoln, ki je prevažal gradbeni material. Na čolnu je bilo šest članov posadke, 36 oseb pa je prosilo za prevoz s čolnom.
V Indoneziji so nesreče trajektov pogoste, saj jih v arhipelagu z več kot 17.000 otoki pogosto uporabljajo kot prevoz in varnostni predpisi takrat prenehajo veljati. Leta 2018 je prenatrpan trajekt z okoli 200 ljudmi na krovu potonil v globokem vulkanskem kraterskem jezeru v provinci Severna Sumatra, pri čemer je umrlo 167 ljudi. V eni najhujših zabeleženih nesreč v državi je februarja 1999 potonila prenatrpana potniška ladja s 332 ljudmi na krovu. Preživelo jih je le 20.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.