
Američan Keith Johnson trdi, da so ga Musk in njegovi podjetji z Dogecoinom ogoljufali. V pritožbi, vloženi na sodišču v New Yorku, je navedeno: "Musk je svoj položaj najbogatejšega človeka na svetu izkoristil za upravljanje in manipulacijo piramidne sheme Dogecoin za dobiček, izpostavljanje in zabavo," ter da je Musk s svojimi tviti o Dogecoinu zvišal njegovo ceno in kriptovaluto promoviral le zaradi lastnega "dobička, izpostavljenosti in zabave," poroča Forbes.
"Lažno in zavajajoče trdijo, da je Dogecoin legitimna naložba, čeprav nima nobene vrednosti," je Johnson zapisal v tožbi, v kateri zahteva, da se njegovo vlogo opredeli kot skupinsko tožbo v imenu vseh tistih, ki so utrpeli izgube zaradi naložb. Johnson zahteva tudi, da bi Musku prepovedali promocijo Dogecoina in trgovanje z njim razglasili za obliko iger na srečo v skladu z zvezno in newyorško zakonodajo.
'Goljufija, s katero so zavedeni še večji bedaki'
V tožbi so tudi navedli, da je Dogecoin "nezakonit projekt za goljufije", ki ga spodbujata promocija in manipulacija prek Twitterja. Po njihovo je Dogecoin "goljufija, s katero so 'še večji bedaki' zavedeni, da kupijo kovanec po višji ceni".

Kriptovaluta Doge je požela veliko medijske pozornosti, potem ko je zabeležila visoko ras. V nekaj več kot štirih mesecih je Dogecoin zrasel z 0,004 dolarja na 0,73 dolarja (iz 0,0038 evra na 0,69 evra). Prodajati se je začel leta 2013, danes je njegova cena 0,054 evra.
Musk je v obdobju rasti vrednosti na svojem Twitter profilu večkrat promoviral omenjeno kripotovaluto, ki jo je omenjal tudi v svojih nastopih v televizijskih oddajah.
Tesla je v začetku leta začela Dogecoin sprejemati tudi kot plačilno sredstvo, vendar ne za svoje električne avtomobile. Elon Musk, ki trenutno prevzema Twitter, in njegovi podjetji, tožbe še niso komentirali.
KOMENTARJI (76)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.