Najmočnejši tajfun po letu 2013 je na kopno udaril z vetrovi s hitrostjo tudi do 225 kilometrov na uro in pred seboj rušil strehe, podiral drevesa in povzročil hude poplave. "Vetrovi so neusmiljeni, slišimo lahko, kako veter ruva drevesa, " je za AFP povedala 21-letna Francia, ki živi na enem izmed najbolj prizadetih območij.
O sedmih smrtnih žrtvah so tako poročali iz province Albay v regiji Bicol. Kot poroča AFP, je najmlajša žrtev stara pet let. Guverner province Al Francis Bichara je pojasnil, da so se trije ljudje utopili, ko je popustil nasip, na eno od žrtev pa je padlo drevo. Več ljudi se je moralo zateči na strehe svojih domov, saj je območje zajela blatna poplavna voda.
Pristojna služba za pomoč ob nesrečah je sprva poročala o skoraj milijon ljudeh, ki so morali zapustiti domove, a so pozneje število posodobili na več kot 421.000 ljudi.
Po najslabšem scenariju bi Goni, ki naj bi danes dosegel glavno mesto Manilo, lahko prizadel do 31 milijonov ljudi. Vendar pa so meteorologi pozneje sporočili, da je tajfun smer nekoliko spremenil in naj prestolnice ne bi neposredno prizadel.
Silovit veter in močno deževje sta po informacijah tamkajšnje meteorološke službe zajela predvsem devet provinc južno in jugovzhodno od Manile.
V provinci Catanduanes je medtem silovit veter odkrival strehe ter podiral drevesa in drogove električne napeljave.
Filipine vsako leto prizadene približno 20 podobnih neurij, Goni je že 18. in najmočnejši po novembru 2013. Takrat je za posledicami tajfuna Haiyan, ki je pustošil po vzhodnih in osrednjih provincah, umrlo več kot 6300 ljudi, domove jih je moralo zapustiti več kot štiri milijone.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.