Medijska skupina Funke, ki izdaja revijo, je odpustila Anne Hoffmann in se v petek opravičila družini Schumacher. "Ta neokusen in zavajajoč članek se ne bi smel nikoli pojaviti. Nikakor ne ustreza novinarskim standardom, ki jih mi – in naši bralci – pričakujemo od založnika, kot je Funke," je dejala Bianca Pohlmann, generalna direktorica revije Funke.
"Svetovna senzacija". "Prvi intervju". Tako je svojo zadnjo izdajo oglaševala tračarska revija Die Aktuelle. Pisali so, da bodo končno odgovorjena najbolj pereča vprašanja, ki si jih tako dolgo postavlja ves svet. In še: "Nobenih polstavkov prijateljev. To so odgovori 54-letnega Michaela Schumacherja." Vse skupaj so opremili s komentarji v veliko manjšem tisku: "Sliši se varljivo dobro" in "Kaj je v ozadju?".
Intervju z legendarnim športnikom bi bil res svetovna senzacija – navsezadnje se Schumacher od svoje hude smučarske nesreče, ki se je zgodila konec leta 2013, ni pojavil v javnosti. A intervju ni bil resničen, šlo je za odgovore umetne inteligence.
Odzivi javnosti na objavo, ki je zavedla marsikoga, so razumljivo izjemno kritični. Neokusno, nagnusno, neetično – to so le nekateri od komentarjev. Nemški medijski komentator Boris Rosenkranz je v komentarju zapisal, da je članek preveč neumen, da bi bil resničen.
Nekdanji šef Ferrarija Jean Todt je medtem prejšnji mesec v pogovoru za italijanski Corriere della Sera zavrnil domneve, da nekateri vedo, kakšno je Schumacherjevo resnično stanje, in ljudi pozval, naj spoštujejo zasebnost družine. "Pustimo jih pri miru," je rekel 77-letni Francoz. "Spoštujemo željo Corinne in njenih otrok glede zasebnosti, vemo, da je imela ta nesreča posledice."
KOMENTARJI (33)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.