Po poročanju avstrijske tiskovne agencije APA, je na Gosposvetskem polju oseba padla v naraslo reko Glina. Kljub hitri reševalni akciji gasilcev in potapljačev je žrtev umrla.
Na avstrijskem Koroškem so sicer poplave prizadele pet od 10 okrožij. Zdaj, ko je prenehalo deževati in so se vodostaji rek znižali, na območju zaradi razmočenega terena ostaja nevarnost zemeljskih plazov. Po podatkih deželnega kriznega štaba so do popoldneva zabeležili 80 večjih zemeljskih plazov. Zgolj v okrožju Velikovec je moralo domove zapustiti več kot 200 ljudi.

Hidrologi pričakujejo, da se bodo vodostaji kmalu znatno znižali na večini rek. Izjema sta Glina in spodnji tok Krke, kjer so vodostaji domnevno že dosegli največje vrednosti, a ni pričakovati, da se bodo kmalu znižali. Tudi na avstrijskem Štajerskem so se gladine večine rek in potokov že znižale. Mura je po navedbah pristojnih oblasti pri kraju Cmurek ob meji s Slovenijo dosegla pretok 1200 kubičnih metrov na sekundo, kar je največ v zadnjih 10 letih. Ta reka je prestopila bregove blizu tamkajšnjega avtokampa. Pričakovati je, da bo vodostaj Mure v prihodnjih urah ostal enak ali se bo malo znižal.
Tudi na avstrijskem Štajerskem skrbi povzročajo zemeljski plazovi. Dopoldne so jih zabeležili 280, nekateri med njimi pa ogrožajo hiše ali infrastrukturo. Do popoldneva so v tej avstrijski zvezni deželi evakuirali 82 ljudi. Zaradi zemeljskih plazov so uničene številne lokalne vodovodne cevi, zlasti na jugovzhodu Štajerske.