Nekaterih uličnih zabav so se udeležili tudi člani kraljeve družine. Prestolonaslednik, princ William, je s soprogo Kate pozdravil navdušeno množico v Windsorju, v bližini katerega živita. Pogovarjala sta se z ljudmi ter se z njimi fotografirala. Princesa Anna, sestra kralja Karla, je prišla v Swindon, kraljev brat, princ Edward, pa je bil v kraju Cranleigh.
Načrtovanih je okoli 67.000 uličnih zabav oziroma "velikih kosil", njihov cilj je po navedbah Buckinghamske palače povezati ljudi in jim ponuditi priložnost, da se bolje spoznajo. Po pričakovanjih bodo na številnih ponudili uradno jed kronanja, pito s špinačo, bobom in pehtranom.
Medtem ko je v soboto v Londonu deževalo, so vremenoslovci za danes napovedali boljše vreme, ogrelo naj bi se čez 20 stopinj Celzija, čeprav plohe niso izključene.
V Glasgowu so pripravili vojaško parado, na grob neznanega vojaka v Westminstrski opatiji, kjer je v soboto potekalo kronanje, pa so danes položili šopek iz pomladnega cvetja, ki so ga za kronanje pripravili za kraljico Camillo.
Premier Rishi Sunak je s soprogo na Downing Streetu 10 pogostil različne prostovoljce in begunce iz Ukrajine.
Kralj in kraljica danes gostita zasebni sprejem, sicer pa sta se zahvalila vsem, ki so "prispevali k temu, da je bilo kronanje čudovito", ter poudarila, da sta globoko ganjena.
Med nastopajočimi so med drugim Katy Perry, Lionel Richie, Take That, Andrea Bocelli, Tom Jones, pa tudi raznovrstni zbori iz celotne države. Na dogodku, za katerega je BBC razdelil na tisoče brezplačnih vstopnic, pričakujejo okrog 20.000 gostov.
Britanski časniki danes seveda obsežno poročajo o sobotnem dogajanju, po eni strani izpostavljajo veličastnost kronanja, po drugi strani pa opozarjajo na izzive, ki so pred državo in s katerimi se bo moral soočiti kralj.
Televizija BBC pa je danes sporočila, da si je v soboto preko dveh njenih televizijskih kanalov kronanje ogledalo 14 milijonov Britancev, še pet milijonov si je kronanje ogledalo na drugih televizijah. Gledalcev je bilo precej manj kot ob drugih podobnih kraljevih dogodkih v preteklosti. Pogreb princese Diane, prve žene kralja Karla III., si je na primer septembra 1997 ogledalo 31 milijonov televizijskih gledalcev v Veliki Britaniji.
Bilo je tudi nekoliko skromnejše kronanje od zadnjega leta 1953, ko je bila okronana Elizabeta II., tako po številu gostov in udeležencev kot dolžine sprevoda. Tega je kljub slabemu vremenu spremljalo na tisoče ljudi.
Karla III., ki je prestol sicer zasedel že takoj ob smrti matere Elizabete II. septembra lani, so v Westminstrski opatiji v soboto pred okrog 2200 gosti še uradno okronali. Obred je bil zakoreninjen v skoraj 1000 letih zgodovine, obenem pa prilagojen sodobnemu Združenemu kraljestvu.
KOMENTARJI (26)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.