Ob 11. uri po srednjeevropskem času so sicer v novo leto vstopili na Samoi in na tihomorskem otočju Kiribati.
Nebo nad prestolnico Samoe Apia je kot že v preteklih letih razsvetlil velik ognjemet. Na Samoi je sicer praznovanje zasenčil izbruh ošpic, za katerimi je od oktobra umrlo 81 ljudi. Šele v soboto je zdravstveno ministrstvo odpravilo šest tednov trajajoče izredne razmere, potem ko je cepljenje doseglo skoraj vse od skoraj 200.000 prebivalcev.
Samoa je leta 2011 s spremembo časovnega pasu začela kot prva vstopati v novo leto, ki ga tako dočaka uro prej kot Nova Zelandija, kjer so novo leto tudi letos pozdravili z ognjemetom.
Za posebej željne praznovanja sicer na Samoi obstaja teoretična možnost dvakratnega skoka v novo leto, če se odločijo iz Samoe odpotovati vzhodno prek datumske meje na Ameriško Samoo. Med prestolnicama držav je 125 kilometrov zračne razdalje, a kar 25 ur časovne razlike.
Z ognjemetom so ob 12. uri po srednjeevropskem času prihod novega leta pozdravili tudi v Aucklandu na Novi Zelandiji. Rakete so kot vsako leto v zrak poletele s 328 metrov visokega stolpa Sky Tower.
Ob 14. uri so novo leto pozdravili v Avstraliji. Ognjemet je 12 minut razsvetljeval nebo nad Sydneyjem, vanj pa so bile uprte oči okrog milijona gledalcev. Že okrog 21. ure po lokalnem času so izvedli manjši t. i. družinski ognjemet.

Največje avstralsko mesto je sicer že več tednov zavito v oblak strupenega dima, ki ga tja prinašajo obsežni požari, ki divjajo v bližini. A je bilo nebo danes jasno. Sydney tradicionalno vsako leto prireja pirotehničen spektakel, a priprave nanj je tokrat spremljala polemika glede njegove primernosti v luči naravne katastrofe, ki je prizadela zlasti zvezni državi Novi Južni Wales in Viktorija.

V zadnjih dneh je 280.000 podpisov zbrala peticija z zahtevo po odpovedi ognjemeta iz spoštovanja do žrtev uničujočih požarov. Predlagali so tudi, naj se štiri milijone evrov, ki jih lokalne oblasti namenijo za spektakel, raje uporabi za boj proti plamenom. Mestne oblasti zahtevam niso ugodile, češ da z odpovedjo dogodka ne bi pomagali žrtvam požarov. Gasilci pa so ognjemet dovolili, češ da ne predstavlja nevarnosti za nov požar, saj se odvija nad vodo.

V Hongkongu šov z laserji in lučmi, veličasten ognjemet v Taipeiju
Na Kitajskem in v Hongkongu so v novo leto vstopili mirno. Hongkonžani so prvič v zadnjih desetih letih ostali brez ognjemeta nad slovitim Viktorijinim zalivom, ki so ga odpovedali iz varnostnih razlogov. Namesto tega so pripravili šov z laserji in lučmi. So pa novo desetletje z razkošnim ognjemetom pozdravili v Tajpeju.
V Hongkongu že več kot pol leta potekajo protesti za večje demokratične svoboščine, demonstracije so bile napovedane tudi za silvestrovo, vendar se jih je udeležilo malo ljudi. Protesti so napovedani tudi na prvi dan novega leta.
Na Kitajskem je zadnji dan starega leta skoraj običajen dan, praznujejo predvsem mladi, v številnih hotelih pa organizirajo zabave. Pirotehnični izdelki so v številnih kitajskih mestih prepovedani.
Kitajci bodo precej bolj bučno praznovali novo leto po tradicionalnem lunarnem koledarju, ki se bo začelo 25. januarja. Naslednje leto bo po kitajskem horoskopu leto podgane.

Bolj praznično je bilo danes v središču tajvanske prestolnice Tajpej, kjer je več sto tisoč ljudi spremljalo spektakularen ognjemet na 509 metrov visoki stolpnici Tajpej 101.

V Dubaju veličasten ognjemet
Novo leto so pozdravili tudi na Bližnjem vzhodu. V Dubaju so znova pripravili mogočen ognjemet z največje stolpnice na svetu Burj Khalifa.
KOMENTARJI (176)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.