Vsak pogovor med uporabnikom in umetno inteligenco je zabeležen in uporabnik si ga lahko prebere tudi naknadno. Tu pa se je nato pojavila napaka, ko so uporabniki v klepetu zagledali vsebino pogovorov, ki niso bili njihovi. Številni uporabniki so zato izrazili skrb glede zasebnosti pri uporabi ChatGPT-ja, ki je luč sveta ugledal novembra lani.
Enemu od uporabnikov se je tako pokazal klepet, v katerem je beseda tekla o razvoju kitajskega socializma, in pogovori v mandarinščini.
Altman je nato na Twitterju sporočil, da je bil klepetalnik v ponedeljek pozno zvečer neaktiven, da bi odpravili sistemsko napako. Glavni izvršni direktor podjetja je še sporočil, da bodo kmalu opravili tehnični pregled.
A nekaterih uporabnikov to ni pomirilo, saj napaka nakazuje, da ima OpenAI dostop do vsebine klepetov.
Pravilnik o zasebnosti podjetja sicer navaja, da se lahko uporabniški podatki, kot so vprašanja, pozivi in odgovori, uporabijo za nadaljnje usposabljanje modela umetne inteligence.
Pred dnevi pa je svoj pametni klepetalnik Bard predstavil tudi Google, ki se z Microsoftom, ki je največji vlagatelj v OpenAI, bori za prestol na trgu orodij umetne inteligence.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.