Ob objavi posnetka so v Sisaški škofiji zapisali le, da gre za še neobjavljene posnetke rušenja zvonika in dela ograje Starega mostu v Sisku.
Območje Petrinje je pred natanko letom dni stresel potres z magnitudo 5,2, ki je povzročil veliko gmotno škodo. 29. decembra pa je sledil še močnejši potres z magnitudo 6,2, ki je zahteval tudi sedem smrtnih žrtev, najmlajša žrtev je bila 13-letna deklica. Za posledicami poškodb, ki jih je utrpela v potresu, je marca letos umrla še ena ženska. Potres so čutili tudi v sosednjih državah, vključno s Slovenijo. Hrvaški so priskočile na pomoč sosednje države in druge članice Evropske unije. Pomagali so številni posamezniki in podjetja iz Slovenije.
Zaradi uničujočega potresa, ki je konec decembra 2020 prizadel Siško-Moslavško županijo, sta se Petrinja in Sisak razmaknila do 86 centimetrov, kažejo podatki hrvaške geodetske uprave. Posledica je utrpela tudi Glina, kjer so se tla znižala za 10 centimetrov. Največje posledice rušilnega potresa je utrpela Petrinja, ki se je premaknila kar 45 centimetrov proti jugovzhodu. Sisak se je medtem premaknil deset centimetrov proti vzhodu, za prav toliko se je premaknilo tudi območje Gline, a proti severozahodu. Obenem so po potresu tla v Glini, sicer tretjem največjem mestu v županiji, nižja za 10 centimetrov, smo poročali.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.