V preteklih letih naj bi za lažna potrdila plačevali po 100 dolarjev, lani pa naj bi se znesek povišal za petkrat. Številke so še toliko višje, če se upošteva dejstvo, da plača javnega uslužbenca v Severni Koreji znaša le nekaj dolarjev na dan. Številni svojemu uradnemu dohodku dodajo še plačilo z delom na črnem trgu, ugotavlja neprofitna organizacija Radio Free Asia.
Ženska iz Severne Koreje, ki je spregovorila pod pogojem anonimnosti, je priznala, da se vse več družin boji, da se njihovi sinovi, očetje, bratje v primeru, da jih pošljejo v Rusijo, od tam ne bodo več vrnili. Odkar so se njihovi vojaki začeli bojevati v Rusiji, se zmedeni Severnokorejci sprašujejo, zakaj se borijo proti Ukrajini in ne proti ZDA – državi, ki jo režim predstavlja kot glavnega sovražnika.
ZDA in Južna Koreja sicer trdita, da je režim Kim Džong Una v Rusijo poslal več kot 10 tisoč vojakov. Borili naj bi se v okolici Kurska.
Severna Koreja naj bi sicer imela 1,3 milijona pripadnikov stalne vojske, še več naj bi bilo rezervistov. V državi velja obvezni vojaški rok, za moške 10 in za ženske pet let.
KOMENTARJI (147)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.