Severnokorejski državni mediji so mlade v državi pozvali, naj ne uporabljajo slenga iz Južne Koreje, in jim naročili, naj govorijo domač severnokorejski jezik. Nova opozorila so objavili tudi v uradnem časopisu Severne Koreje, kjer so mlade pozvali, naj ne sledijo modnim trendom, naj ne posnemajo pričesk in naj ne poslušajo glasbe iz Južne Koreje.
Predpisi so del novega obsežnega zakona, ki poskuša odpraviti vpliv tujine. Tiste, ki bodo zakon kršili, lahko doleti zaporna kazen ali celo usmrtitev. Časopis Rodong Sinmun je milenijce opozoril na nevarnosti sledenja južnokorejski pop kulturi. Zapisali so, da je idejno in kulturno prodiranje popularne kulture bolj nevarno od sovražnika, ki v roke vzame puško.
Vpliv tujine, ki v Severni Koreji predstavlja grožnjo komunističnemu režimu, gre najbolj v nos vrhovnemu vodji Kim Džong Unu. Popularno korejsko pop glasbo K-pop je po poročanju New York Timesa Džong Un označil za "hudobnega raka", ki kvari mlade v Severni Koreji. Vsakega, ki ga oblast ujame, da se poslužuje medijev iz Južne Koreje, ZDA ali Japonske, lahko doleti smrtna kazen.
Toda kljub kaznim tuj vpliv še naprej pronica na sever, saj menda še vedno delujejo piratski kanali, prek katerih je spremljanje tujih medijev še vedno možno, poroča BBC. Nekateri severnokorejski prebežniki so pripovedovali, da je gledanje južnokorejskih dram pomembno prispevalo k njihovi odločitvi za pobeg.
Jang Mo Džin, profesor na univerzi za severnokorejske študije, je za Korea Herald dejal, da se Kim, ki se je izobraževal v Švici, "dobro zaveda, da bi K-pop ali zahodna kultura zlahka zlezla pod kožo mlajšim generacijam in imela negativne posledice na njegov socialistični sistem".
KOMENTARJI (151)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.