Takrat 21-letni Sandip Patel je 8. avgusta 1994 vstopil v najemniško stanovanje 39-letne Marine Koppel in jo več kot 140-krat zabodel z nožem. Iz njenega stanovanja naj bi vzel tudi bančno kartico s kodo PIN in v bližini svojega stanovanja z njenega računa dvignil denar.

Zdaj 51-letnega Patela so umora obtožili lani, ko so s pomočjo DNK analize ugotovili, da je las, ki so ga našli na žrtvinem prstanu, njegov. Po tem odkritju so z njim povezali tudi krvavi odtis stopala, ki so ga našli na zaključni letvi v žrtvinem stanovanju.
Že v času umora so sicer njegove prstne odtise našli na vrečki v kuhinji Koppelove, vendar ga takrat niso obravnavali kot osumljenca, ker je delal v očetovi prodajalni časopisov v bližnji ulici in bi vrečko lahko dobila pri njem.

Patel je zanikal, da jo je umoril, vendar ga je porota po treh urah posveta spoznala za krivega.
Koppelova je bila sicer poročena. Moža Davida Koppela je spoznala v Northamptonu, ko je kot sobarica delala v hotelu. Kasneje je sicer delala tudi kot maserka in spolna delavka, zato je med tednom ostajala v Londonu, ob koncih tedna pa je obiskovala Northampton.
Zaslužen denar je pošiljala domov v Kolumbijo, kjer sta bila tudi njena dva otroka. Zanju je skrbela njena družina.

Po besedah njenega moža, ki je umrl leta 2005, so bili med njenimi strankami, ki jim je nudila spolne usluge, uspešni moški: poslovneži, zdravniki in celo politik. Čeprav njenega dela ni najbolj odobraval, jo je sprejel. Pa vendar sta se zaradi tega tudi večkrat sprla. Prav zaradi enega od sporov se je 31. julija 1994 Koppel sam vrnil domov v Northampton.
Tožilec William Emlyn Jones je na sodišču povedal, da nimajo veliko informacij o tem, kje je bila in kaj je počela nekaj dni pred smrtjo. Znano je le, da se je 7. avgusta 1994 prijavila na turnir pokra, se srečala s stranko v hotelu Heathrow, nato pa se vrnila v središče Londona. Zadnjič so jo videli dan kasneje nekaj pred 14. uro, in sicer v banki Midland Bank na ulici Baker.
Tisti večer se je gospod Koppel vrnil v njeno stanovanje in našel njeno truplo. Tožilec je povedal, da je utrpela izjemno hude poškodbe. "Marina Koppel je bila brutalno umorjena. Strašno dolgo je trajalo, da smo razvozlali ta primer, a zdaj imamo dokaze, da je imela na prstanu obtoženčeve lase in da smo na letvi ob njenem truplu našli prav njegove odtise. Njegov las in njegov odtis smo v stanovanju lahko našli samo zato, ker jo je on ubil," je povedal.
Las so shranili in ga ponovno analizirali 14 let kasneje
Patel je osumljenec postal šele leta 2022, ko so ugotovili, da je las, ki ga je znanstvenik na njenem prstanu našel leta 2008, njegov. Takrat tehnologija še ni bila tako napredna, da bi lahko poiskali ujemajoči se DNK, vendar pa so vzorec shranili in ga leta 2022 ponovno analizirali.

Ko so potrdili, da gre za Patelov las, so analizirali še krvavi odtis stopala in ugotovili, da se prav tako ujema.
Po tem, ko so ga aretirali, je Patel zanikal, da pozna žrtev in pojasnil, da je pogosto opravljal opravke za svojega očeta. "Ne spomnim se Marine Koppel, njenega naslova ali tega dogodka. Pojma nimam, kako se je moj prstni odtis znašel na vrečki ali pa kako se je tam znašel moj las," je povedal.
"Nerešeni zgodovinski umori so lahko med nekaterimi najbolj zapletenimi in zahtevnimi primeri, ki jih mora policija rešiti," je pojasnil Dan Chester, vodja forenzičnega oddelka Metropolitanske policije za preiskave nerešenih primerov umorov, in dodal, da so s tem primerom pokazali, kako so forenzična znanost, novejše tehnologije in skupne delovne prakse morilca uspešno spravile za zapahe.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.