Donald Trump je na dan razglasitve za osebnost leta pozvonil ob odprtju newyorške borze. Zvonjenje pomeni začetek ali zaključek trgovalnega dne na največji svetovni borzi in velja za čast. V preteklosti je bilo zvonjenje namreč rezervirano izključno za vodstvene delavce podjetij, ki so praznovali prvo javno ponudbo ali druge pomembne korporativne mejnike.
Revija Time je Trumpa že drugič razglasila za osebnost leta. Prvič si je ta naziv prislužil leta 2016 po presenetljivi zmagi na predsedniških volitvah. Takrat je Trump imenovanje označil za "veliko čast".
Leta 2020 je revija Time za osebnosti leta razglasila aktualnega predsednika ZDA Joeja Bidna in podpredsednico ter letošnjo poraženko na volitvah Kamalo Harris. Lani je denimo naziv prejela ameriška pop zvezdnica Taylor Swift.
Naslovnica revije Time je bila po poročanju ameriških medijev Trumpova dolgoletna želja, še preden je vstopil v svet politike. Večkrat je v preteklosti na družbenih omrežjih tudi kritiziral njihove izbore. Leta 2012 je bil kritičen do urednikov, ker ga niso uvrstili med 100 najvplivnejših ljudi na svetu.
Leta 2015, ko je revija za osebnost leta razglasila nekdanjo nemško kanclerko Angelo Merkel, je na Twitterju zapisal: "Rekel sem vam, da me Time nikoli ne bo izbral za osebnost leta, čeprav sem veliki favorit. Izbrali so osebo, ki uničuje Nemčijo."
Kljub vse manjši nakladi revije Timeova osebnost leta ohranja statusni simbol. V desetletjih so naziv podelili širokemu naboru osebnosti, od voditeljev držav in aktivistov do podjetnikov. Vsak ameriški predsednik od Franklina Delana Roosvelta naprej, z izjemo Geralda Forda, je bil vsaj enkrat imenovan za osebnost leta.
KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.