Montreux je vedno privlačil bogate in slavne. Tu je živela avstrijska cesarica Sisi (1837-1898), pisatelja Ernest Hemingway (1899-1961) in Lev Tolstoj (1828-1910) ter pevec skupine Queen Freddie Mercury (1946-1991). 64-letna Čabrijeva sodi v kategorijo bogatih. Slavna pa v Švici ni - in to naj bi ji ustrezalo.
V Rusiji je poskrbela, da je bila demokracija pokopana, ji očitajo kritiki. Kot sovodja delovne skupine ni odgovorna le za to, da Vladimir Putin združuje izvršno, zakonodajno in sodno vejo oblasti, ampak da lahko ostane na oblasti za vedno, poročajo švicarski mediji, ki jo opisujejo kot "absolutno vrhunsko odvetnico".
Večkrat je bila nagrajena kot pravnica leta, kmalu je postala strokovnjakinja za ustavno pravo. Gotovo je imela odličen odnos s Putinom, kajti ko ji je januarja 2020 naročil, naj temeljito spremeni rusko ustavo, je to storila povsem v njegovem duhu.
Kot poroča švicarski Tages-Anzeiger, je z nekaj pravnimi triki zagotovila, da bi Putin teoretično lahko ostal na položaju do leta 2036. Prej sta bila dovoljena samo dva mandata po štiri leta. Putin tako državo vodi že od leta 2000 – edina prekinitev so bila štiri leta njegovega pajdaša Dmitrija Medvedjeva.
Za spremembo ustave, ki tako zelo vpliva na sedanjost in prihodnost Rusije, naj bi Čabrijeva potrebovala le šest mesecev. Ustavno spremembo je nato potrdil parlament in nato še referendum.
Za svoje delo naj bi bila odlično nagrajena, opozicija namreč meni, da razpolaga z velikim bogastvom. V Moskvi naj bi imela v lasti luksuzno vilo, vredno več kot šest milijonov evrov, stanovanje v Montreuxu naj bi stalo slaba dva milijona frankov, veliko naj bi bilo 118 kvadratnih metrov. Gre za premoženje, ki naj bi močno presegalo premoženje, ki bi si ga lahko privoščila pravnica in športni menedžer - njen mož Ramil je do leta 2015 vodil rusko protidopinško agencijo.
Čabrijeva je ruskim davčnim organom v zadnjih osmih letih sporočila skupni družinski dohodek v vrednosti 3,5 milijona evrov. Ko je ruska opozicija to informacijo posredovala generalnemu državnemu tožilcu, ni storil ničesar.
Čabrijeva je tako blizu Putinu, da je nobeno sodišče v Rusiji ne bo zaslišalo, so še prepričani v ruski opoziciji, kjer preiskavo zahtevajo od mednarodne skupnosti. Očitajo ji ne le, da je med glavnimi arhitekti Putinovih ustavnih sprememb, ampak tudi, da je "zagovarjala priključitev Krima in druge zločine Putinovega režima".
V Montreuxu naj bi se počutila zelo udobno. Delovala naj bi na zasebni akademiji, kjer se za več kot 15.000 evrov na semester "mednarodna elita usposablja v mednarodnem pravu".
Kako pogosto potuje med Švico in Moskvo, ni znano, kot tudi ni znano, ali ima švicarsko dovoljenje za prebivanje. Njenega imena ni najti na seznamu tistih, proti katerim so uvedene sankcije.
KOMENTARJI (124)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.