Kljub temu, da je bil Prigožin po neuspelem uporu izgnan v Belorusijo, se je vseeno pojavil na vrhu rusko-afriškega vrha v Rusiji in to poleg enega od pomembnejših članov afriške delegacije. Sliko je na svojem računu na Facebooku s sporočilom objavil Dmitrij Sitij, ena Wagnerjevih najvidnejših osebnosti.
Sitij, direktor ruskega kulturnega centra v prestolnici Srednjeafriške republike Bangui, je bil kot eden od več ruskih državljanov, ki delujejo v Srednjeafriški republiki in so povezani s Prigožinom, deležen sankcij ZDA, EU in pred tednom dni tudi Združenega kraljestva. Tiskovne agencije trdijo, da se je Prigožin srečal tudi s predstavniki Malija in Nigra.
Lokalna tiskovna agencija Fontanka je navedla, da je bila fotografija posneta v hotelu v središču Sankt Peterburga, ki je v lasti Prigožinove družine in je bil po njenih besedah rezerviran za vse tri dni vrha.
To, da je vojskovodja še naprej prisoten v Rusiji, kaže na dejstvo, da je še vedno pomemben del kremeljske oblasti, od katere ga več kot očitno Vladimir Putin noče odstraniti.
Prigožin sicer igra dokaj pomembno vlogo v afriških državah. Po lokalnih poročilih je prejšnji teden v Srednjeafriško republiko prispelo več sto Wagnerjevih plačancev. Vojaški udar, ki poteka v Nigru, namreč grozi, da bo destabiliziral enega zadnjih zahodnih zaveznikov v afriški regiji Sahel.
"Jevgenij Prigožin še naprej krepi položaj in vpliv Rusije ter Wagnerja v Afriki. Državni udar v Nigru je dokaz za to," so zapisali na Telegramu člani Wagnerja.
KOMENTARJI (96)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.