"Preiskovalci ob poskusu nasilnega vstopa v predsedniško palačo v fizičnem obračunu," je na kratko navedla agencija Yonhap, ki jo povzema francoska tiskovna agencija AFP.
Pred tem so preiskovalci sporočili, da bodo pridržali vsakogar, ki bo poskušal preprečiti aretacijo, nato pa so se znašli iz oči v oči s predsednikovo stražo, ki jim preprečujejo vstop. Kako se je incident razpletel, še ni jasno.
Parlament je minuli mesec zaradi razglasitve vojnega stanja izglasoval odstavitev Juna, ki je vse odtlej suspendiran s položaja. Prvi poskus njegove aretacije je pred dnevi spodletel.
Na ustavnem sodišču v Seulu se je v ponedeljek začel postopek o odstavitvi Juna. Prva obravnava je trajala le nekaj minut, suspendirani predsednik pa se ga ni udeležil. Nadaljevanje procesa je predvideno za četrtek.
Ustavno sodišče bo v prvi vrsti odločalo, ali je bila razglasitev vojnega stanja protiustavna in ali je bila nezakonita. Lahko bodisi potrdiJunovo odstavitev ali ga vrne na položaj.
Jun zavrača srečanje s tožilci in preiskovalci, ki ga v ločenem postopku poskušajo zaslišati v zvezi z neuspelim poskusom uvedbe vojnega stanja v državi, njegovi varnostniki pa so enkrat že preprečili poskus njegove aretacije.
Južna Koreja se je tako znašla v najhujši politični krizi v zadnjih desetletjih.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.