Po poročanju Financial Times se dobavitelji plina in komunalna podjetja borijo za preživetje, medtem ko zneski na položnicah potrošnikov strmo naraščajo. Rusija bo v ponedeljek zaprla svoj glavni plinovod proti Nemčiji, Severni tok 1. Čeprav naj bi zaprtje trajalo le 10 dni zaradi vzdrževalnih del, se Nemci bojijo, da se ne bo več nikoli odprl.
Največja nemška nepremičninska družba Vonovia je v četrtek napovedala, da bo ob začetku naslednje kurilne sezone svojim najemnikom med 23. uro in 6. uro znižala temperaturo v stanovanju na 17 stopinj. S tem ukrepom naj bi prihranili okoli osem odstotkov pri stroških ogrevanja.
Stanovanjsko združenje v mestu Dippoldiswalde blizu češke meje je šlo ta teden še korak dlje in se odločilo zmanjšati dobavo tople vode, tako da se lahko prebivalci zdaj z njo tuširajo med 4. in 8. uro, 11. uro in 13. uro ter 17. uro in 21. uro.
Takšni ukrepi bi lahko v naslednjih tednih postali nova rutina, še poroča časnik. Oblasti mesta pozivajo tudi k ugašanju javne razsvetljave in omejeni rabi klimatskih naprav.
Okrožje Lahn-Dill pri Frankfurtu napoveduje, da bo od sredine septembra izklopilo toplo vodo v svojih 86 šolah in 60 športnih dvoranah. S to potezo naj bi prihranili 100.000 evrov pri stroških energije, Düsseldorf pa bo začasno zaprl svoj veliki bazenski kompleks Münster-Therme. Berlin je po drugi strani znižal temperaturo v zunanjih bazenih za dve stopinji.
V želji po zmanjšanju stroškov prebivalci iščejo alternative. Tako se je močno povečalo povpraševanje po drveh, peletih in premogu.
KOMENTARJI (540)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.